Polska młodzież nagrała piosenkę żeby pomóc starszym psom ze schroniska. Efekt jest poruszający

Ludzie, którzy chcą mieć psa myślą przeważnie o piesku małym, żeby móc go wychować i poznać. Są przekonani, że jeśli sami wychowają pieska będzie im bardziej wierny i lojalny.

Bardzo często okazuje się potem, że nie radzą sobie z wychowaniem psa i opieką nad nim. Porzucają i oddają kilkuletnie psy jak nikomu niepotrzebne rzeczy i nie czujące istoty.

Pieskie życie

Schroniska, choćby najlepiej zorganizowane, nie są dobrym miejscem dla psa. Odkąd zmieniliśmy naturę tych zwierząt i udomowiliśmy je one potrzebują ludzkiej rodziny, by być szczęśliwymi.

Problem ten leżał na sercu młodych ludzi z Gdańska i Gdyni, którzy nagrali wzruszającą piosenkę dla psów seniorów ze schroniska Ciapkowo. W ten sposób chcieli pomóc najstarszym psom znaleźć domy.

Piosenka „Pieskie życie”, opowiada o smutnym losie starszych zwierząt w schronisku. Tekst jest brutalnie prawdziwy dlatego głęboko porusza.

Młodzież sama napisała słowa do piosenki. Realizacja projektu zajęła kilka miesięcy i dużo pracy. Ale mówią, że było warto.

„Akcja dla 4 łap” została zainicjowana Stowarzyszenie 180 stopni, które prowadzi placówkę wsparcia dziennego YouthPointSPOT Gdynia na Dąbrowie i zespół Młodzi 180.

Młodzież zrobiła coś jeszcze

Samodzielnie wykonała sesję zdjęciową starszych podopiecznych schroniska Ciapkowo. Zabrała psy na spacer, sama wykonała ubranka i ozdoby dla piesków oraz zdjęcia.

„Uważam, że ten projekt to nasz ogromny sukces. Dzięki niemu wszyscy bardzo się do siebie zbliżyliśmy, a ze schroniskiem współpracujemy
dalej.”
– mówi 15-letnia Monika, która brała udział w projekcie.

Iwona Woźniewska ze Stowarzyszenia 180 stopni jest zaskoczona pozytywnymi rezultatami. Młodzież bardzo się zaangażowała i przejęła losem zwierząt. Regularnie je odwiedzają, zabierają na spacery i zajmują się nimi.

Już widać pierwsze efekty projektu. Pierwsze starsze psy znalazły dom.

Młodzież ma nadzieję, że piosenka poszerzy świadomość na temat losu psów w schroniskach w ogóle, nie tylko w schronisku Ciapkowo. Liczą, że więcej starszych psów znajdzie domy i dostaną szansę na spędzenie ostatnich szczęśliwych lat u boku wartościowych, pięknych i kochających ludzi.

Udostępnij koniecznie. Niech ta piękna akcja młodych, wrażliwych ludzi nie pójdzie na marne! Może dzięki nim na szeroką skalę poprawi się los starszych psów.