Porada z podręcznika do religii rozjuszyła rodziców.

Krótki fragmnet znajdujący się w podręczniku do religii dla klasy 5 rozpętał burzę w sieci.

Mowa o poradzie dla ucznia, którą autor podręcznika zamieścił na stronie 69 i wyraził słowami:

„Postaraj się zaoszczędzić pieniądze, nie kupując sobie ulubionych słodyczy. Złóż je jako ofiarę na tacę w czasie najbliższej Mszy Świętej” – zachęca autor.

Pod zdjęcie strony z podręcznika udostępnionej w serwisie Wykop.pl zawrzało. Jak to zwykle bywa przy podobnych zagadnieniach internauci byli podzieleni. Jedni uważają, że to bardzo dobra rada, inni są po prostu wściekli.

„Jakiś problem? Ofiarność, altruizm są pięknymi wartościami których powinno się nauczyć każde dziecko. Zresztą cukier powoduje otyłość, cukrzycę, chorobę wieńcową. Dobra rada” – skomentowała jedna z osób.

„Ja też jestem za ograniczeniem dzieciom słodyczy. Cukier szkodzi. W zamian pieniądze mogą przeznaczyć na wsparcie czegoś wartościowego: schroniska dla zwierząt albo posiłków dla innych dzieci. Albo na wymarzoną zabawkę” – napisała kolejna.

Ale były także głosy, których przytoczyć nie wypada. A co nasi czytelnicy sądzą o zachęcani dzieci do oszczędzania na rzecz wniesienie opłaty na tace podczas najbliższej mszy świętej?