Przerażający atak! 21-latka i jej kuzyn oblani kwasem, gdy czekali na skrzyżowaniu na zmianę świateł.

21-letnia Resham Khan wróciła właśnie z wymiany studenckiej na Cyprze, gdzie była rok.

Tego dnia obchodziła swoje urodziny. Planowała spędzić je z mamą na wspólnej kolacji a potem relaks w spa. Nie widziały się od wyjazdu Resham.

Jechała ulicami Londynu ze swoim kuzynem. Czekali na skrzyżowaniu na zmianę świateł, gdy do samochodu podbiegł nieznany mężczyzna i oblał ich silnie żrącą substancją. Najpierw dziewczynę a potem jej kuzyna. Niekontrolowanym ruchem, spowodowanym silnym bólem, Jameel wcisnął pedał gazu i dodatkowo doprowadził do kolizji.

Oboje natychmiast wybiegli z samochodu, próbując ściągać oblane kwasem ubrania. Świadek zdarzenia natychmiast zabrał ich do szpitala. Oboje mają rozległe poparzenia skóry. Resham ma uszkodzone lewe oko a jej kuzyn prawe. Jameel zapadł na kilka dni w śpiączkę.

Oboje młodzi, przed nimi całe życie i mnóstwo planów. Teraz czas się zatrzymał. Resham planowała kończyć studia, otworzyć firmę, miała pracować jako modelka. Okrucieństwo jakiegoś zwyrodnialca zniweczyło jej plany.

„Staram się zobaczyć w tym wszystkim dobre strony, jestem sprawna i mam wszystkie zmysły. Jednak po tym wszystkim nigdy już nie będę taka sama.”

Policja prowadzi śledztwo w sprawie jednak jak do tej pory sprawca nie został ujęty.
Ataki w Londynie powtarzają się regularnie. Tylko 14 lipca doszło do 5 ataków w różnych miejscach Londynu. Policja zakłada, że ataki są ze sobą powiązane.