Kiedy przygotowywała się do ślubu nie spodziewała się, że stanie się coś takiego!

Ojciec podarował swojej córce najbardziej niezwykły prezent ślubny.
Dla każdej dziewczyny ślub jest niezwykle ważnym dniem. Nieważne ile masz pieniędzy chcesz, żeby to był dzień wyjątkowy i wydajesz na wesele więcej niż naprawdę cię stać.

Każdy rodzic również chciałby żeby córka miała ten dzień najlepszy z możliwych i zapamiętała go na całe życie. Szczególnie, gdy jest się naprawdę bogatym rodzicem.

Ajay Munot jest bardzo zamożnym hinduskim biznesmenem, który dorobił się na handlu tkaninami i pszenicą. W jego środowisku wszyscy ojcowie prześcigają się w pokazywaniu swojego bogactwa wystawnością weselnego przyjęcia swoich córek. Ale Ajay powiedział do córki: „Mógłbym ci zafundować złote talerze i paradę słoni jednak czy to cię uszczęśliwi?”
Ajay nie wydał fortuny na pełne przepychu przyjęcie weselne. Mało tego, nie wyprawił córce wesela w ogóle.

Postanowił wydać 225 000 dolarów na zakup 90 domów dla bezdomnych, wyposażonych w niezbędne media.

O swojej decyzji powiedział:

„Chciałbym zacząć nowy rozdział w historii, w którym bogaci uświadamiają sobie, że mają wobec biedniejszych obowiązek. Porządek świata pozwala bogacić się jednym kosztem drugich. Wszyscy bowiem wytwarzamy dobra ale profity z wytwarzanych zasobów pozyskują nieliczni, wobec czego bogaty musi dzielić się swoim bogactwem i pomagać uboższym uczestniczyć w podziale wytworzonych dóbr”.

Domy mają prostą konstrukcję i niewielki metraż. Składają się z pokoju dziennego, kuchni, łazienki i jednej sypialni ale dla bezdomnych to dach nad głową i przestrzeń do życia o jakiej mogli tylko marzyć. To więcej niż mogliby kiedykolwiek w życiu osiągnąć.

Młoda para miała zaszczyt w dniu swojego ślubu wręczyć bezdomnym klucze do ich nowych domów.
Córka Ajaya, Shreya powiedziała:

„Jestem szczęśliwa, że mój prezent ślubny pomoże uszczęśliwić tylu ludzi i jest o wiele bardziej trwały niż wesele, które trwałoby jedną noc”.

Jeśli doceniasz naszą pracę, podziel się artykułem ze znajomymi i napisz miły komentarz na facebooku 🙂