Sędzia nakłada kontrowersyjną karę na krzywdzących zwierzęta. Pomysł nie podoba się skazanym

Wszyscy się zgodzimy co do tego, że obowiązujący system wymierzania kar sprawcom przestępstw, nie ma wiele współnego z czynem, którego się dopuścili.

Sędzia Michael Cicconetti z Cleveland uważa, że kara powinna mieć skutek edukacyjny i w wielu kategoriach spraw systemu karnego w Stanach Zjednoczonych już ma to miejsce. Na przykład rodzice krzywdzący dziecko, poza karą, muszą także wziąć udział w specjalnych kursach.

Sędzia uważa, że na ludzi krzywdzących zwierzęta, taka kara jak grzywna czy krótki areszt, nie działa wychowawczo i nie zapobiega popełnianiu tego czynu w przyszłości.

Sędzia jest miłośnikiem zwierząt. Sam opiekuje się 10-letnim psem berneńskim o imieniu Kasey. Zajął się nim po śmierci jego przyjaciela chorego na raka.

Mimo obowiązującego katalogu kar, Sedzia z Cleveland wydaje wyroki, które uważa za takie, które mają bardziej uświadamiający przestępcę, charakter.

Kiedy pewna kobieta zaniedbała swojego psa i kazała mu żyć w okropnym brudzie. Sędzia Cicconetti skazał ją na spędzenie dnia na wysypisku śmieci.

“Chcę, abyś udała się na wysypisko śmieci. Tam znajdziemy ci najgorsze z możliwych miejsc, w którym przesiedzisz całe 8 godzin. Dopilnujemy tego. Dzięki temu zastanowisz się nad tym, co zrobiłaś temu psu. Jeśli będziesz chciała wymiotować, to wymiotuj.” – powiedział Cicconetti na rozprawie.

Mężczyzna, który porzucił kociaki w lesie, oprócz więzienia oraz grzywny musiał spędzić samotną noc w lesie.

“Spędzisz sam całą noc w ciemnym lesie. Będziesz siedzieć w chłodzie, bez jedzenia i picia. Dzięki temu poczujesz się jak te koty, które porzuciłeś.” – powiedział sędzia.

To tylko niektóre przykłady kar, które sędzia zastosował adekwatnie do czynu. Sędzia lobbuje ponadto za zaostrzaniem kar i stworzeniem katalogu przestępców, tak samo jak ma to miejsce w przypadku przestepców seksualnych.

Sędzia uważa, że tylko w ten sposób można uświadomić ludziom krzywdzącym zwierzęta, że to są żywe, czujące istoty i nie wolno ich bić, głodzić i zaniedbywać. A wszyscy, którzy wiedzą o nadużyciach wobec zwierzaków, powinni je zgłaszać.

Choć przestępcom nie podobają się kary wydawane przez sędziego, jeszcze żaden nie złożył skargi.

Co sądzicie o pomyśle sędziego?