Kobieta rezygnuje ze swojego lotu. Powód, dla którego to robi przywraca wiarę w ludzi.

Gdy zimą 2016 roku Shaina Murry już bardzo długo czekała na lotnisku na swój lot bardzo się tym faktem denerwowała. Ostatecznie jednak dobrowolnie wybrała jeszcze późniejszy lot. Zrobiła to z potrzeby serca a jej historia inspiruje i zaraża pozytywną energią.

Jak wszyscy zebrani Shaina siedziała w poczekalni i przeglądała coś w swoim telefonie.

Nagle kątem oka zauważyła mężczyznę leżącego na posadzce. Zainteresowała się nim bo wydało jej się to dość dziwne.

Tak kobieta wspomina zaistniałą sytuację:

,,Było jasne, że coś jest z nim nie tak. Szybko zdałam sobie sprawę, że muszę mu pomóc i szczerze dziwiłam się, że nikt poza mną tego nie zrobił. Podeszłam do niego na tyle blisko, że mogłam swobodnie z nim rozmawiać.

Cały czas tylko powtarzał, że nie może spóźnić się na lot.”

Shaina dowiedziała się również, że mężczyzna ma na imię Will. Z jego zachowania wydedukowała, że może cierpieć na autyzm, co pomogło kobiecie w podjęciu odpowiednich kroków.

,,Spytałam się, czy ma kogoś, do kogo powinnam zadzwonić. Dał mi wtedy numer do swojej mamy. Nie wahałam się ani chwili. Na miejscu pojawili się sanitariusze i czułam się spokojna, że Will jest pod dobrą opieką.”

Załoga samolotu, którym miał lecieć mężczyzna nie zgodziła się na jego lot gdyż okazało się, że Will od dłuższego czasu nic nie jadł ani nie pił i bali się, że to pogłębi jego lęki na pokładzie samolotu.

Shina wiedząc z czym zmaga się Will postanowiła zjeść z nim posiłek i przypilnować aby się napił. Wiedziała, że czeka go długi lot i chciała po prostu mu pomóc. Zrezygnowała ze swojego lotu bo nie potrafiła zostawić osoby, która potrzebowała pomocy.

Bez oceniania, bez krytykowania tak zwyczajnie wyciągnęła do niego pomocną dłoń.

Dla Willa okazało się to zbawienne, wsparcie i zrozumienie jakie otrzymał bardzo mu pomogło, przez co mógł bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

To właśnie takie proste gesty pokazują jak niewiele potrzeba by zmieniać świat na lepszy. Warto pamiętać, że są wśród nas ludzie dla których pozornie proste czynności mogą być ogromnym wysiłkiem.

Jeśli poruszył Cię nasz artykuł, udostępnij znajomym na Facebooku.

Źródło oraz fotografie: facebook.com