Sposób w jaki zaciskasz pięść zdradza o Tobie więcej niż sądzisz!

Badacze i naukowcy rozkładają człowieka na czynniki pierwsze. Starają się znaleźć zależności pomiędzy naszymi nawykami, skłonnościami, a cechami fizycznymi.

Zaciskanie pięści jest odruchem bezwarunkowym. Mógł on na pewnym etapie ulec świadomej modyfikacji, ale w większości ludzie zaciskają pięści automatycznie i bezwiednie. Fakt, że robią to w trojaki sposób, skłonił do zadania pytania: czy są elementy łączące sposób zaciskania pięści z cechami osobowości?

Zaciśnij szybko pięść i sprawdź w jaki sposób to robisz.

1. Jeśli robisz to w ten sposób przeczytaj jakie dominujące cechy łączą ludzi, którzy robią to tak samo.

Ten sposób charakteryzuje nadwrażliwców o wysokim ilorazie inteligencji emocjonalnej. Emocje i uczucia to dominanty w Twoim życiu. Kierujesz się intuicją, przeczuciem, do większości spraw podchodzisz emocjonalnie. Czasem zbyt emocjonalnie… Jednak nawet, gdy zostaniesz zraniony/a i intensywnie cierpisz, dość szybko przebaczasz i zapominasz.
Lubisz uznanie i akceptację. Chętnie pomagasz, ale masz pecha do ludzi, którzy wykorzystują Twoje oddanie i chęć pomocy. Pomagasz bezinteresownie i nie oczekujesz wdzięczności, ale momentalnie wyczuwasz, że cienka granica pomiędzy potrzebą, a wyzyskiem została przekroczona i Twoją gotowość ktoś wykorzystuje dla wygody i kompletnie jej nie docenia. Tracisz wtedy wiarę w ludzi i bardzo Ci to doskwiera.
Lubisz przygody, jesteś ciekawy/a świata, ale nadmierne ryzyko Cię nie pociąga. Lubisz czuć się bezpiecznie w otoczeniu kochanych i kochających ludzi, których cenisz, znasz i wiesz czego możesz się po nich spodziewać.

2. Jeśli zaciskasz pięść w ten sposób:

Ten sposób jest charakterystyczny dla pasjonatów i twórców. Charyzmatycznych wizjonerów, którzy potrzebują celów, do których muszą zmierzać. Jesteś kreatywny i pełen pomysłów, które prędzej czy później zrealizujesz. Bywasz zbyt bezpośredni. Nie mając nic złego na myśli, często bywasz odbierany negatywnie za szczerość w wyrażaniu opinii. Mimo to ludzie przekonują się, że jesteś uprzejmy/a i koleżeński/a i nie chcesz nikogo ranić.
Miewasz spore problemy z angażowaniem się w relacje, szczególnie te, które mają znamiona długotrwałych. Dużo czasu upływa zanim się przekonasz, że uczucia drugiej osoby są autentyczne i prawdziwe. A Tobie nie łatwo przychodzi okazywanie uczuć.

3. Jeśli w ten sposób zaciskasz pięść

to jesteś osobą tajemniczą. Niezbyt wylewną, którą nie wiadomo jak odbierać. Potrafisz trajkotać o jednych tematach, skrupulatnie przemilczając inne. To cecha pedantów i bardzo analitycznych jednostek, które wielokrotnie przemyślą wszystkie aspekty danej sytuacji zanim podejmą jakiekolwiek działanie.
Nie lubisz dramatycznych scen w związku. Cenisz spokój i bezpieczeństwo. Lgniesz do ludzi i odczuwasz szczerą radość z obcowania z nimi, a potem potrzebujesz odpoczynku. Samotności i wyciszenia. Wtedy biada tym, którzy wkraczają w Twoją przestrzeń bez zaproszenia.

I jak? Dostrzegasz zależność pomiędzy sposobem w jaki zaciskasz pięść, a cechami dominującymi Twojej osobowości?

Podziel się ze znajomymi!