Objawem przewlekłej niewydolności żylnej są widoczne, wystające i powiększone żyły popularnie określane mianem żylaków.
Na PNŻ składa się szereg uwarunkowań. Zanim dojdzie do powstania żylaków organizm wysyła ostrzeżenia w postaci pękających naczynek. I choć one same nie są objawem choroby ani nie stanowią bezpośrednich konsekwencji zdrowotnych to świadczą o tym, że w organizmie istnieją kłopoty z krążeniem i może dojść do powstania żylaków, trwałych obrzęków i owrzodzeń.
Jeśli więc obserwujesz u siebie sygnał pękających naczynek i powstawania charakterystycznych pajączków lepiej działaj zanim będzie za późno.
Leczenie z użyciem specjalistycznego sprzętu jest kosztowne więc zanim zdecydujesz się z niego skorzystać warto wypróbować tanie i proste domowe sposoby.
1. Ocet jabłkowy.
O jego wyjątkowych właściwościach można napisać wiele. Tak się składa, że jest też sprzymierzeńcem naszych żył.
Wystarczy namoczyć ściereczkę w occie i przykładać do miejsc pękania naczynek najlepiej dwa razy dziennie przez 30 minut. Leczenie trwa około dwóch miesięcy. Jeśli jednak po miesiącu nie dostrzegasz widocznej poprawy, w twoim przypadku ocet nie zadziała.
2. Nasiona Kasztanowca.
Zawierają przeciwutleniacze, saponiny i garbniki, które poprawiają krążenie, likwidują stan zapalny w organizmie, wzmacniają żyły i poprawiają ich elastyczność. Escyna hamuje aktywność enzymów działających destrukcyjnie na ścianki naczyń włosowatych – tym samym uszczelnia je, poprawia ich elastyczność i zwiększa ich odporność na rozszerzanie się i pękanie.
Kora, nasiona i kwiaty kasztanowca stanowią składniki wielu maści i kremów na żylaki. Prostszym i tańszym sposobem jest przygotowanie nalewki.
Utłucz kilka kasztanów, zalej szklanka przegotowanej chłodnej wody i 0,5 litrem spirytusu. Odstaw na miesiąc. Przecedź i przechowuj w lodówce.
Wypijaj 5 kropli nalewki rozpuszczonej w kieliszku wody.
Można z niej robić okłady a także wcierać jeśli cierpisz na bóle mięśni i stawów.
3. Oczar wirgilijski.
To potężne narzędzie do walki z pajączkami. Uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza kruchość kapilar, reguluje krążenie podskórne, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwkrwotocznie.
fitomed
W sklepach zielarskich sprzedawane są hydrolaty oczaru wirginijskiego. Taki ekstrakt należy rozcieńczyć z wodą a następnie wcierać bezpośrednio w skórę.
Powyższe zabiegi są tanie, naturalne i przede wszystkim skuteczne.
Jeśli twoje nogi cierpią, być może potrzebujesz też zmienić w trybie życia jakiś czynnik, który im ewidentnie szkodzi?
Aktywność fizyczna, utrata wagi, zaprzestanie picia i palenia wspomogą regenerację chorujących żył.