3 proste triki, dzięki którym pozbędziesz się pajączków na nogach!

Objawem przewlekłej niewydolności żylnej są widoczne, wystające i powiększone żyły popularnie określane mianem żylaków.

Na PNŻ składa się szereg uwarunkowań. Zanim dojdzie do powstania żylaków organizm wysyła ostrzeżenia w postaci pękających naczynek. I choć one same nie są objawem choroby ani nie stanowią bezpośrednich konsekwencji zdrowotnych to świadczą o tym, że w organizmie istnieją kłopoty z krążeniem i może dojść do powstania żylaków, trwałych obrzęków i owrzodzeń.

Jeśli więc obserwujesz u siebie sygnał pękających naczynek i powstawania charakterystycznych pajączków lepiej działaj zanim będzie za późno.

Leczenie z użyciem specjalistycznego sprzętu jest kosztowne więc zanim zdecydujesz się z niego skorzystać warto wypróbować tanie i proste domowe sposoby.

1. Ocet jabłkowy.

O jego wyjątkowych właściwościach można napisać wiele. Tak się składa, że jest też sprzymierzeńcem naszych żył.

Wystarczy namoczyć ściereczkę w occie i przykładać do miejsc pękania naczynek najlepiej dwa razy dziennie przez 30 minut. Leczenie trwa około dwóch miesięcy. Jeśli jednak po miesiącu nie dostrzegasz widocznej poprawy, w twoim przypadku ocet nie zadziała.

2. Nasiona Kasztanowca.

Zawierają przeciwutleniacze, saponiny i garbniki, które poprawiają krążenie, likwidują stan zapalny w organizmie, wzmacniają żyły i poprawiają ich elastyczność. Escyna hamuje aktywność enzymów działających destrukcyjnie na ścianki naczyń włosowatych – tym samym uszczelnia je, poprawia ich elastyczność i zwiększa ich odporność na rozszerzanie się i pękanie.

Kora, nasiona i kwiaty kasztanowca stanowią składniki wielu maści i kremów na żylaki. Prostszym i tańszym sposobem jest przygotowanie nalewki.

Utłucz kilka kasztanów, zalej szklanka przegotowanej chłodnej wody i 0,5 litrem spirytusu. Odstaw na miesiąc. Przecedź i przechowuj w lodówce.

Wypijaj 5 kropli nalewki rozpuszczonej w kieliszku wody.

Można z niej robić okłady a także wcierać jeśli cierpisz na bóle mięśni i stawów.

3. Oczar wirgilijski.

To potężne narzędzie do walki z pajączkami. Uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza kruchość kapilar, reguluje krążenie podskórne, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwkrwotocznie.


fitomed

W sklepach zielarskich sprzedawane są hydrolaty oczaru wirginijskiego. Taki ekstrakt należy rozcieńczyć z wodą a następnie wcierać bezpośrednio w skórę.

Powyższe zabiegi są tanie, naturalne i przede wszystkim skuteczne.

Jeśli twoje nogi cierpią, być może potrzebujesz też zmienić w trybie życia jakiś czynnik, który im ewidentnie szkodzi?

Aktywność fizyczna, utrata wagi, zaprzestanie picia i palenia wspomogą regenerację chorujących żył.

Podziel się ze znajomymi i rodziną. Ta wiedza może komuś się bardzo przydać!

Źródło/Fotografie: tiphero.com, Miniatura wpisu: freepik.com