To, co stało się za zamkniętymi drzwiami domu opieki wstrząsnęło całym internetem!

Na starość większość ludzi wolałoby mieszkać i być pod opieką swoich najbliższych.

Nie każdy jednak może sobie pozwolić by opiekować się osobą w podeszłym wieku w dodatku cierpiącym na chorobę Alzaheimera.

Rodzina 89-letniego Georga Karam nie miała wyboru. Georg jest całkowicie zależny od innych. Wymaga pomocy w jedzeniu i ubieraniu. Jego rodzina zdecydowała więc o umieszczeniu go w domu opieki. Nie wybrali przypadkowego miejsca. Wręcz przeciwnie. Wykonali szczegółowy rekonesans i na jego podstawie podjęli decyzję o umieszczeniu dziadka w cieszącym się dobrą opinią domu opieki.


Jednak po pewnym czasie, podczas odwiedzin, zaczęli obserwować pogorszenie jego stanu. Wydawał się przestraszony, smutny, a na jego ciele pojawiły się siniaki.

Zgłaszali personelowi swoje obawy ale uzyskali zapewnienia, że wszystko jest w porządku a siniaki powstają od tego, że ruchy dziadka są nieskoordynowane i wciąż się o coś uderza.

Początkowo wierzyli w te wyjaśnienia. Jednak wątpliwości nie zniknęły.

W końcu wnuk mężczyzny postanowił zainstalować kamerę, by przekonać się czy mówią prawdę. To nagranie zaszokowało jego i cała rodzinę.

Widać na nim jak jeden z pielęgniarzy, 44- letni Jie Xiao traktuje schorowanego staruszka.

Wezwano policję. Dziadka odwieziono do szpitala a pielęgniarza do aresztu. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie. Próbuje ustalić czy dyrekcja ośrodka wiedziała o procederze stosowania przemocy i je akceptowała.

Dyrekcja oczywiście zaprzecza. Wystosowała pismo do rodziny z przeprosinami oraz wyraziła chęć i wolę współpracy w wyjaśnieniu sprawy.

Nie wątpliwie ktoś zawinił dopuszczając, by ktoś o niezrównoważonej psychice i agresywnym usposobieniu zajmował się starszymi i ciężko chorymi ludźmi…

Zobaczcie nagranie, które zarejestrowała kamera w pokoju staruszka.

Podzielcie się tym szokującym nagraniem!!! Takie zachowania trzeba piętnować.

Źródło/Fotografie: youtube.com