The Duchess of Cambridge at West Ham UnitedÕs London Stadium, as she attends the graduation ceremony for more than 150 Coach Core apprentices.

To, co zobaczyłaś na tym obrazku najpierw – wiele mówi o Twoim wnętrzu

Niezbadane są meandry ludzkiej psychiki. Choć naukowcy klasyfikują, nazywają, analizują „psyche” wciąż wymyka się konkretom.

Na przestrzeni lat powstały setki psychotestów, które miały pomóc usystematyzować cechy osobowości i przypisać je określonym ludziom. Wiele z nich krąży w internecie jako psychozabawy.

Jesteśmy zbiorem cech i predyspozycji. Każdy z nas przychodzi na świat z własnym zestawem, następnie jest poddany czynnikom środowiskowym i wychowawczym. Następnie pod wpływem zdarzeń i ludzi, zmienia się i kształtuje.

Dziś mamy dla Was kolejną psychozabawę. To, co ujrzałe/aś na tym obrazku jako pierwsze, może dużo powiedzieć o Twojej osobowości.

Starzec

Jeśli na tym obrazku najpierw zobaczyłeś starca oznacza to, że jesteś kreatywnym, energicznym optymistą. Prawdopodobnie dominującą półkulą jest u ciebie prawa, odpowiadająca za wyobraźnię, zdolności artystyczne i myślenie abstrakcyjne. Lubisz odstępować od określonych w danej dziedzinie zasad. Masz problem z podporządkowaniem się. Sztywne ramy zabijają twoją twórczość. Nawet jeśli nie wykonujesz zawodu typowo arystycznego, to sposób w jaki wypełniasz obowiązki, ma charakter zawsze twórczy. Choć nawyki i rutyna pomagają ci się zorganizować w codziennym życiu, bardziej naturalną jest dla ciebie swoboda tworzenia i lekki chaos. Nawet jeśli gotujesz, podążasz za myślą, pomysłem i urozmaicasz, nie trzymasz się sztywno przepisu.

Zależnie od tego jak cię wychowano lepiej lub gorzej akceptujesz swoją osobowość. Jeśli miałaś dużo swobody, a rodzice nauczyli cię wierzyć w siebie, miałaś szansę rozwinąć skrzydła i to nie ważne w jakiej dziedzinie, bo dla ciebie mniejsze znaczenie ma to co robisz niż jak coś robisz. We wszystkim potrafisz znaleźć wartość. Nawet najbardziej nudnemu i niepożytecznemu zajęciu potrafisz nadać głęboki sens.

Ale jeśli w dziciństwie podcięto ci skrzydła, jesteś poraniona/y i nieszczęśliwa/y. Jeśli wymagano od ciebie dostosowania się, robienia wszystkiego według cudzych wzorców całe życie miotasz się pomiędzy tym, co ci wpojono, a tym, co gra w twojej duszy. Tego cudzego wybrać nie umiesz, bo to nie twoje, a swojemu nie ufasz. Spróbuj sobie to uświadomić i odrzucić wszystko, co nie jest z tobą spójne. Wsłuchać się w siebie. To bardzo trudne jeśli wielokrotnie powtarzano ci co innego. Ale siła tego, co twoje jest wielka, bo mimo wszystko wciąż woła do ciebie i prosi o uwagę. Tego się nie da całkiem zagłuszyć i dlatego czyni nieszczęśliwym. Jeśli to zrozumiesz odnajdziesz szczęście.

Młoda kobieta

Jeśli na obrazku zobaczyłeś/aś najpierw młodą kobietę, prawdopodobnie posługujesz się bardziej lewą półkulą mózgową. Jesteś więc raczej analityczny i logiczny, niż twórczy i kreatywny. Zastanego świata nie próbujesz zmieniać, ale próbujesz zrozumieć i opisać. Lubisz konkrety, one pozwalają ci znaleźć równowagę w życiu. Wszystko co szalone, nieprzewidywalne i niepewne budzi w tobie lęk. Lubisz porządek i reguły, to daje ci poczucie bezpieczeństwa. Nie miałabyś nic przeciwko temu, żeby każda sfera życia miała gotową instrukcję, którą czytasz i wiesz. Tak nie jest, więc sam/a budujesz taką na własny użytek. Jeśli czegoś doświadczyłeś, to dla ciebie każda podobna sytuacja staje się taka sama i nie bawisz się w niuasne. Wiesz co jest dobre, co złe, co wolno, a czego nie. Masz jasne poglądy i rzadko je zmieniasz. Masz w sobie dużo akceptacji. Czasem złościsz się, że rzeczywistość różni się od tego jak powinna wyglądać, ale wiesz, że nie możesz tego zmienić, więc nie męczą cię z tego powodu koszmary. Dobrze radzisz sobie z problemami. Wytrącają cię na chwilę z równowagi, ale błyskawicznie bierzesz się w garść. Wiesz, że i tak przecież nie masz innego wyjścia.

Twoje życie na ogół jest stabilne, a przypadkowe zawirowania, których nie dało się przewidzieć szybko wracają do normy i spokoju. Potrafisz wyjść obronną ręką z każdej sytuacji nawet, jeśli cię zaskoczy. Wewnętrzne dążenie do harmonii sprawia, że ugasisz każdy pożar.

Jeśli wychowano cię w stabilizacji, spokoju i poczuciu bezpieczeństwa jesteś szczęśliwą i zrównoważoną osobą. Jeśli jej zabrakło, nawet nie ze złej woli, tylko rodzice lub rodzic dominujący, wprowadzali chaos i twórczy nieład w waszą codzienność, możesz lub mogłaś mieć problemy emocjonalne, z powodu niezaspokojenia potrzeby porządku i przewidywalności.

Starzec i młoda kobieta jednocześnie

Jeśli zobaczyłaś je jednocześnie cechy analityczne i twórcze u ciebie się równoważą. Niestety nie oznacza to równowagi w Tobie. Wręcz przeciwnie. Jesteś jednostką niespokojną, w której wiecznie walczą ze sobą logika i serce. Gdy podążasz za sercem logika sprawadza cię na ziemię. Gdy analizujesz, ponosi cię wyobraźnia. To sprawia ci mnóstwo kłopotów. Brak wytrwałości jest jednym z najważniejszych. Bo potencjał masz ogromny. Potrafisz widzieć sprawy kompleksowo. Jednocześnie jako całość i najdrobniejszy szczegół. To niezwykła cecha, ale bardzo trudna to radzenia sobie z nią. Masz do dyspozycji całe spektrum emocji – od otchłani rozpaczy do niewypowiedzianej euforii. Tak więc psyche i phisis oferują wszystko tylko trzeba nauczyć sobie z tym radzić. Świadomość pomaga brać to, co akurat jest potrzebne i odrzucać to, co zbędne. Jeśli masz do przeanalizowania ważne zagadnienie myślowe, musisz odsunąć emocje. Gdy można skupić się wyłącznie na przeżyciach emocjonalnych, musisz odsuwać rozum żeby nie przeszkadzał. A na codzień konieczne jest zrównoważenie emocji i zachowanie jasności myślenia. Wiesz o tym dobrze, bo prawdopodobnie zapłaciłaś niejednokrotnie za działanie pod wpływem emocji wtedy, gdy trzeba było zachować rozum…

Podnoszenie świadomości jest bardzo ważne u takich jednostek. Bardzo pomaga joga, medytacja, unikanie alkoholu, aktywność fizyczna, która wzmacnia ciało, w którym tyle się dzieje.

Nie zobaczyłeś nic

Jeśli nie zobaczyłeś żadnej z postaci, ostatnie dni musiały być dla ciebie naprawdę trudne. Takie rozkojarzenie może być niebezpieczne i mieć dalej idące skutki, niż tylko nie możność zobaczenia postaci na obrazku. Zwolnij i wyśpij się. Zatrzymaj, odpocznij. Przyjrzyj się swojemu życiu i spróbuj złapać dystans. Jesteś albo wyczerpany, albo na progu załamania nerwowego.

Podziel się z innymi!