Ta dziewczyna była odrzucana przez chłopaków bo była za gruba.

Gdy miała 16 lat, Mathilda Broberg z Danii zobaczyła filmik nagrany w szkole pokazująca coś bardzo zasmucającego – ją samą. Nie była zadowolona z tego co widziała.

Mathilda była otyła i to utrudniało jej życie w każdy możliwy sposób. Miała tego dość. „Zdałam sobie sprawę z tego jak ogromna byłam i że nie chcę iść do szkoły wyższej tak wyglądając. Wiedziałam, że to będzie mój życiowy koszmar.”

Wiedziała, że miło było wybrać się czasem na randkę ale nie robiła tego z powodu swojej wagi. Nie potrafiła nawet przypomnieć sobie czasów gdy była w „zdrowym” rozmiarze.

Przy wadze ponad 120 kg miała w zwyczaju objadanie się, spożywała ok. 3500 kcal dziennie – znacznie więcej niż zalecana dzienna dawka. Ciągle zdarzały jej się różnego rodzaju upokorzenia, raz nawet została wyproszona z rollercoastera bo była za gruba. Kończyło się to nieznośnym stresem.

Po obejrzeniu szkolnego video coś się w niej zmieniło. Mathilda była zdeterminowana. Nagle przestała jeść chipsy, słodycze i inne śmieciowe jedzenie oraz zrezygnowała z picia napojów gazowanych. Wykorzystała technikę nazywaną przez nią „dietą łyżeczkową”. Jedząc bardzo małą łyżeczką spowalniała samą siebie w jedzeniu i kończyła posiłek po zjedzeniu dużo mniejszej ilości jedzenia.

To był sposób na oszukanie jej ciała, uczucie sytości przychodziło wcześniej. Możliwe że po prostu miała więcej czasu na poczucie się pełną. Wcześniej kontynuowałaby jedzenie będąc już pełną bez zauważenia tego faktu.

Jakkolwiek, to na prawdę działało! Mathilda zaczęła tracić kilogramy.

W tym czasie straciła ok. 60 kg. Wydawałoby się, że poczuła się świetnie w swoim ciele lecz teraz dręczył ją nadmiar skóry na jej brzuchu. Na szczęście duńskie ubezpieczenie zdrowotne obejmuje operacje plastyczne związane z odchudzaniem.

Wiec jej następnym krokiem była operacja usunięcia nadmiaru skóry.

Mathilda zaczynała cieszyć się swoim nowym, zdrowym ciałem. Ćwiczyła również coraz więcej. Obecnie trenuje 4 lub 5 razy w tygodniu, wręcz się uzależniła i odnalazła swoje nowe powołanie: została modelką odzieży sportowej.

Po tym jak kiedyś myślała, że nigdy nie znajdzie chłopaka, teraz mówi: „Nagle stałam się interesująca dla chłopaków. Odrzuciłam wielu, którzy zapraszali mnie na randkę bo skoro nie mogli zaakceptować mnie gdy byłam większa, nie zasługują na mnie teraz”.

Chciała tylko kogoś , kto będzie dbał o nią taką, jaka jest naprawdę – w środku i na zewnątrz. I znalazła go – człowieka, który wspiera ją od początku, jej trener!

Mathilda jest dumna ze swojej transformacji i regularnie wrzuca zdjęcia an swojego Instagrama pokazując jak się zmienia.

Tak jak bolesny musiał być dla niej ten szkolny filmik, zdołała obrócić to w źródło motywacji i zmienić całe swoje życie krok po kroku. Jest świetnym przykładem, że wszystko jest możliwe przy odpowiednim nastawieniu. Od otyłości do super fit sylwetki!

Jeśli doceniasz naszą pracę, podziel się artykułem ze znajomymi i napisz miły komentarz na facebooku 🙂