Według naukowców tak wygląda ciało idealnej kobiety

Idealne kobiece ciało. Czy tam jest w tym pojęciu jest miejsce na naukę?

Okazuje się, że tak. Zdziwisz się, ale badacze wypracowali koncepcję idealnego ciała. I to nie jest to ciało, które narzuca przemysł modowy.

Badania wykazały, że idealne ciało kobiety, które wykazuje się optymalnym zdrowiem i płodnością ma następujące wskaźniki: wzrost – 1,68 cm, biust – 99 cm, talia – 63 cm, biodra – 91 cm.

A według żywych przykładów wygląda tak:

Ta kobieta to Kelly Brook ma 34 lata, jest modelką i aktorką pochodzącą z Anglii. Ma dokładnie takie wymiary.

Większość ludzi przez całe jej życie określała ją „pulchną”. Szczególnie dużo krytyki słyszała na swój temat gdy próbowała dostać się do branży modowej. Ale według naukowców ciało Kelly jest idealne pod względem zdrowia i atrakcyjności.

A co jest w niej tak atrakcyjnego, spytasz?

Otóż wszystko. Badania wykazały, że kobieta o zbliżonych proporcjach przyciąga uwagę mężczyzn z najróżniejszych środowisk.
Atrakcyjność dla większości mężczyzn i bardzo dobre wyniki badań, dają jej ewolucyjnie ogromne szanse na przetrwanie i danie życia następnemu pokoleniu.

Bycie zbyt szczupłym może prowadzić do wielu problemów i zaburzeń. Bycie zbyt grubym również nie jest dobre, a znalezienie zdrowej równowagi jest kluczowe.

Dlaczego zatem wszystkie modelki, które wyznaczają trendy są chude?

Ponieważ ich głównym celem jest sprzedaż odzieży, a nie promowanie zdrowia czy rodzenia dzieci. Modelki mają szczupłe zunifikowane figury, by każde ubranie wyglądało na nich podobnie. Dlatego widzimy bardzo mało kobiet w branży modowej, takich jak Kelly Brook. Ale nie zawsze tak było.

W tym filmie zobaczysz, jak ewoluowało kobiece ciało.