Ten film zawojował internet! Od psa z Bilczy ludzie mogą się uczyć kultury na drodze

Wielbiciele psów wiedzą, że to empatyczne stworzenia w dodatku inteligentne i pojętne. Najwyższy czas żeby przekonali się o tym wszyscy.

Nagranie z podkieleckiej Bilczy stało sie hitem w sieci. Budzi zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Obejrzało je już ponad 250 000 internautów.

Bohaterem nagrania jest piesek, który mógłby być wzorem zachowania na drodze. Na nagraniu widać, że zwierzak zachowuje się przed przejściem na pasach dokładnie tak jak powinien. Na jego przykładzie można byłoby wykonać film instruktażowy pod tytułem: „Jak prawidłowo przechodzić przez ulicę”.

Piesek czeka spokojnie przy przejściu dla pieszych. Patrzy w lewo, potem wprawo, potem znów w lewo. Czeka. Gdy zatrzymuje się samochód po jednej stronie, spokojnie czeka na to, żeby zatrzymał się też na pasie z przeciwnego kierunku. Dopiero, gdy na obu pasach zatrzymują się samochody, piesek spokojnie przechodzi przez ulicę.

Nie ma wątpliwości, że niejeden człowiek mógłby się od niego uczyć.

„Mógłby byc instruktorem prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych i uczyć zasady ograniczonego zaufania” – pisze jeden z internautów.

„Mądrzejszy niż niejeden człowiek” – dodaje drugi.

Wiele było podobnych komentarzy. I rzeczywiście nie sposób się z nimi nie zgodzić po obejrzeniu tego filmu!