Ten krótki test pozwoli określić Twój wiek umysłowy. Nie zawsze pokrywa się on z kalendarzowym.

Wiek kalendarzowy jak wszyscy wiemy to tylko liczba. Tak naprawdę o stanie naszego ciała i umysłu więcej mówią wiek biologiczny i wiek umysłowy.

Dziś przyjrzymy się temu ostatniemu. To on określa Twój poziom rozwoju, postrzegania i wyciągania wniosków i analiz ze zdobytej wiedzy i doświadczeń.

Oto test, który pozwoli określić Twój wiek umysłowy. Wystarczy, że odpowiesz na poniższe pytania, zanotuj literki, a następnie sprawdź ile punktów zdobyłeś. Zsumuj je, a później przewiń na sam koniec, aby poznać odpowiedź.

#1.

#2.

#3.

#4.

#5.

#6.

Zlicz wszystkie zdobyte punkty i znajdź swój wynik poniżej.

6 – 9 punktów: Twój wiek umysłowy to mniej niż 20 lat. Bez względu na wiek kalendarzowy, Twój umysł działa jak beztroski umysł nastolatka. Masz dużo pomysłów i wszystkie wydają Ci się świetne. Nie dostrzegasz niebezpieczeństw i zagrożeń. Bardzo szybko się uczysz.

10 – 14 punktów: Twój wiek umysłowy to 20 – 29 lat. Udało Ci się osiągnąć dojrzałość. Posiadasz dużą kreatywność, aktywność, łatwo się uczysz i przyswajasz, szybko myślisz, ale nie jesteś zbyt metodyczny i analityczny. Jesteś bardzo sprawny intelektualnie i masz wiele zainteresowań.

15 – 19 punktów: Masz 30 – 39 lat. Nadal jesteś bardzo aktywny i ciekawy nowych rzeczy i ideii. Masz mnóstwo zainteresowań. Przebyte doświadczenia sprawiają, że jesteś o wiele bardziej uważny i rozważny. Świadomy niebezpieczeństw i rozczarowań jakie przynosi czasem życie. Jeśli Twój wiek kalendarzowy jest niższy, sprawiasz wrażenie bardzo poważnego i znacznie starszego niż jesteś.

20 – 24 punkty: Mentalnie masz 40 – 49 lat. Dobrze wiesz na czym polega życie. Jesteś dojrzały, masz wysoką samoświadomość i niejedno w życiu przeszedłeś. Uczysz się wolniej ale nadal jesteś bardzo ciekawy świata. Ograniczasz jednak zainteresowania do wybranych dziedzin. Dużo wiesz i umiesz, chętnie dzielisz się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

25 – 29 punktów: Masz ponad 50 lat. Znasz życie. Wiele przeżyłeś i ukształtowały cię Twoje doświadczenia. Dały mądrość i przekonania, na kóre niełatwo już wpłynąć. Myślisz wolniej i o wiele bardziej metodycznie niż kiedyś. Ale Twoje wnioski mają o wiele większa wartość. Może wiele z nich zasługuje na spisanie i podzielenie się z innymi?

Czy Twój wiek umysłowy zgadza się z wiekiem kalendarzowym?