To co ta matka sfotografowała na drzwiach przedszkola wywołało burzę w internecie!

Nie ma rodziców idealnych i każdy czasem potrzebuje chwili oddechu od dzieci. Jednym ze sposobów jest zadzwonienie do koleżanki lub przejrzenie Facebooka. Nasz telefon jest swoistym oknem na świat, szczególnie dla rodziców. Niestety nadużywanie go może mieć fatalne skutki.

Kiedy zauważamy rodziców, którzy wolą skupić się na telefonie niż pilnować własnych dzieci – słusznie zaczynami się martwić.

Pracownicy przedszkola w Houston, w Texasie często widzieli takie sceny kiedy rodzice przychodzili odebrać swoje pociechy. Zdecydowali się więc nakleić na drzwiach wejściowych kartkę. Jedna z matek, Juliana Farris Mazurkiewicz, zrobiła zdjęcie notatce i wrzuciła ją na Facebooka. Post kobiety został już udostępniony ponad milion razy!

Odbierasz swoje dziecko!

PRZESTAŃ GAPIĆ SIĘ W TELEFON!!!

Twoje dziecko cieszy się na Twój widok! A czy Ty cieszysz się na jego??

Widzieliśmy dzieci próbujące wręczyć rodzicom swoje prace, a oni rozmawiali przez telefon. Słyszeliśmy dziecko płaczące – Mamusiu, mamusiu, mamusiu… – a matka więcej uwagi skupiała na telefonie niż na własnym dziecku. To ohydne.

Przestań się gapić w telefon!!

Części rodziców nie podobał się ton notki, jednak większość reakcji była bardzo pozytywna. Każdy zdrowo myślący rodzic zdaje sobie sprawę, że nie może ignorować swojego dziecka i zagrażać jego bezpieczeństwu przez swoje przywiązanie do telefonu komórkowego.

Zgadzacie się? Udostępnijcie!