Trzymaj rękę w tej pozycji i zobacz co się stanie.

Spójrz na swoje ręce. Co widzisz? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „po prostu moje ręce”, powinieneś porozmawiać z refleksologiem.

On widzi tam dużo, dużo więcej. Powie, że istnieje tam wiele aktywnych punktów, które dają władzę nad ciałem i umysłem.

Skąd w naszych palcach tak niezwykła moc?

Na dłoniach znajduje się aż 300 zakończeń nerwowych. Reagują one na bodźce dotykowe, wysyłając do mózgu impulsy. Ucisk odpowiedniego receptora wpływa na lepsze ukrwienie organu i oczyszczenie go z substancji toksycznych.

Zanim dojdziemy do środkowego palca, zobacz inne:

Kciuk

Kciuk odpowiada za niepokój i bóle głowy. Jeśli masz ból głowy, który jest wynikiem zdenerwowania delikatnie ściskaj kciuk przez około 5 minut. Refleksolodzy twierdzą, że zmniejszy ból.

Palec wskazujący

Ten palec kontroluje bóle mięśni, uczucia rozczarowania, strachu i zakłopotania. Jak wykazano w badaniach na Uniwersytecie w Minnesocie, pacjenci z bólem pleców i mięśni czują się lepiej po cyklu refleksoterapii. Ściskaj palec wskazujący drugą ręką przez 5 minut.

Środkowy palec

Naciśnięcie środkowego palca pomaga, jeśli czujesz się zirytowany, zły lub bardziej zmęczony niż zwykle. Badania wykazały, że takie ćwiczenie zmniejsza ciśnienie krwi i uspokaja.

Palec serdeczny

Negatywne emocje i smutek znikną, jeśli delikatnie ściśnie się ten palec przez 5 minut. Nie zapominaj o zachowaniu spokoju i głębokim, równym oddechu.

Mały palec

Mały palec jest odpowiedzialny za samoocenę, stres i nerwowość. Jeśli masz skłonność do pomniejszania swojej wartości, powinieneś masować małego palca przez 5 minut. Spróbuj pomyśleć przy tym o czymś miłym.

Dłoń

Naciśnij palcami jednej ręki środek drugiej dłoni i masuj okrężnymi ruchami, weź głęboki wdech i wydech trzykrotnie. Refleksolodzy twierdzą, że dłoń jest centrum twoich uczuć i emocji. Badania pokazują, że regularne masowanie dłoni zapobiega nudnościami, stresom, biegunkom i zaparciom.

Dłonie przyciśnięte do siebie

Ta pozycja jest często używana w medytacji. Pomaga koncentrować się i uporządkować myśli. Poprzez naciśnięcie dłoni można poprawić krążenie krwi.

a oto

Surya Mudra

Zaleca się ćwiczenie tej mudry codziennie przez 30 do 45 minut, albo raz do trzech razy dziennie przez 10 do 15 minut. Nie wolno przesadzić, ponieważ mogłoby to spowodować nadmierny wzrost temperatury ciała..

Praktykowanie mudry surya ma następujące zalety:

– zwiększa ciepło w ciele
– poprawia metabolizm, reguluje trawienie, wspiera utratę wagi
– pomaga w leczeniu grypy
– wzmacnia oczy i poprawia widzenie.
– stymuluje tarczycę

Ta mudra najsilniej działa w godzinach porannych, na czczo, w pozycji siedzącej. Jeśli czujesz się bardzo słaby nie praktykuj tej mudry. Należy też uważać z tą mudrą podczas upałów.

Należy pamiętać, że każdy z nas reaguje na mudry indywidualnie – niektórzy szybko odczuwają poprawę, inni dopiero po 2–3 dniach systematycznych ćwiczeń. W chorobach przewlekłych, na efekty trzeba czekać nawet kilka tygodni.

Podziel się ze znajomymi cudownymi właściwościami dłoni.

Źródło: brightside