Od urodzenia los nie był dla niej łaskawy ale to jak potoczyło się jej życie zaskoczyło każdego

Nigdy nie porzucaj marzeń, z nadzieją idź przez życie i realizuj cele. Weź przykład z Oksany, która stoczyła ogromną walkę od pierwszego oddechu. Przeżyła koszmar ale wbrew wszystkim przeciwnościom osiągnęła coś, co wydawałoby się niemożliwe.

Oksana Bondarczuk urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi 19 czerwca 1989 r w ukraińskim mieście Chmielnicki.

W jej nogach nie było kości piszczelowej i jedna była krótsza od drugiej. Miała sześć palców na każdej stopie i brakowało jej kciuka. Wady prawdopodobnie były następstwem katastrofy w Czarnobylu, która miała miejsce 3 lata wcześniej.

Rodzice porzucili dziewczynkę po porodzie. Oksana tułała się po sierocińcach a jej dzieciństwo było naznaczone nie tylko brakiem miłości i opieki ale także głodem i biciem.

Ale wszystko przybrało inny obrót, kiedy Gay Masters logopeda z Buffalo, zobaczył zdjęcie dziewczynki przeznaczonej do adopcji i postanowił się nią zaopiekować. Proces adopcyjny był długi i trudny ale po półtora roku Oksana opuściła ukraiński sierociniec. Miała wtedy siedem lat, metr wysokości, ważyła tylko 13, 5 kilograma i nie mówiła ani słowa po angielsku.

Ale wreszcie otrzymała miłość i opiekę jakiej nigdy nie miała. Lekarze zdecydowali, że jakość jej życia poprawi amputacja chorych nóg. Gdy miała osiem lat amputowano lewą a prawą kilka lat później.

Oksana szybko nauczyła się jak sobie radzić z ograniczeniami fizycznymi. Zaczęła uprawiać sporty, szczególnie zainteresowało ją wioślarstwo, w którym zaczęła odnośić obiecujące sukcesy. Wygrała kwalifikacje do amerykańskiej drużyny na Igrzyska Paraolimpijskie w 2012 roku, na których zdobyła brązowy medal!

Ale Oksana nie poprzestała na tym. Wygrała również dwa Puchary Świata i zdobyła liczne medale nie tylko w wioślarstwie ale także w narciarstwie, biatlonie i kolarstwie.

Bike racing brings a different kind of thrill #roadtorio #paralympics @oakleyendurance #handcycling #cycling 🚴🏽

Post udostępniony przez Oksana Masters (@oksanamasters)

Została także modelką!

Nikt by nie przypuszczał, że ta dziewczynka zostanie światowej klasy sportowcem. Ale Oksana przezwyciężyła wszystkie ograniczenia i przeciwności losu, a jej wysiłek i determinacja, którymi udowodniła, że wszystko jest możliwe, jest dziś inspiracją dla milionów ludzi. Nadzieja umiera ostatnia. Oksana pokazała, że trzeba ją zawsze mieć i wierzyć, że życie stawia przed nami szanse, które to my musimy dostrzec i wykorzystać.

Przekaż innym tę inspirującą historię, może właśnie komuś nadzieja jest teraz bardzo potrzebna.