Odkrył stary magazyn z butami w sklepie dziadka. Od 70 lat nikt tam nie wchodził

Jeden z użytkowników serwisu społecznościowego Reddit podzielił się ciekawymi wiadomościami z czytelnikami. W opuszczonym domu swoich dziadków mężczyzna znalazł cały magazyn z butami, które mają około 70 lat!

Szczęśliwy znalazca robił wiele zdjęć i opublikował je w sieci. W suterenie domu dziadków był kiedyś sklep obuwniczy.

Od wielu lat zakratowana i zapuszczona witryna sklepowa nie przypomina swej dawnej świetności.

Sklep otworzyła prababka mężczyzny i prowadziła firmę do czasu, kiedy zachorowała. Dom odziedziczył syn, ale oboje z żoną mieli inne pomysły na życie.

Dzielnica, w której był sklep straciła swoje handlowe znaczenie. Lokal był nieuprzątniety i nie wynajmowany. Dopiero prawnuk odkrył na zapleczu magazyn z oryginalnymi pudełkami z butami sprzed 70 lat.

Użytkownik Reddit sfotografował szczegółowo pudełka i modele obuwia. Okazuje się, że niektóre modele są ponadczasowe i byłyby odpowiednie dla współczesnych ludzi. Fani marek Converse i Endicott Johnson docenili początkowe arcydzieła tych znanych firm obuwniczych.

Niestety, nie wszystkie buty są w idealnym stanie. Gumowa podeszwa części butów i trampek chociaż nieużywana uległa degradacji. Mimo to firma specjalizująca się w odzieży vintage zainteresowała się znaleziskiem. Kupiła kilkaset par butów pojedynczych modeli.

Teraz spadkobierca zastanawia się co zrobić z całą resztą…

Źródło i Fotografie: imgur.com, imgur.com