Wzruszające historie o psach ratujących ludzkie życie

Satyryk Josh Billings powiedział kiedyś: „pies to jedyna istota na Ziemi, która kocha cię bardziej niż siebie”.

Można to dostrzec podczas sytuacji zagrożenia życia lub śmierci.

Psy okazują lojalność, odwagę i inteligencję w obliczu nadciągającego niebezpieczeństwa, aby chronić członków swojej rodziny.

Niezależnie od tego, czy są starsze, niewidome, przestraszone, czy zranione, psy wielokrotnie podejmowały w ułamku sekundy działania, by ratować ludzi, którzy zawdzięczają swoje życie odwadze i determinacji swoich psów, psa sąsiada, a nawet obcego czworonoga.

Oto 10 wzruszających przykładów, dlaczego psy naprawdę są najlepszymi przyjaciółmi człowieka.

Peanut

Pies o imieniu Peanut był okrutnie maltretowany zanim został adoptowany w 2017 roku. Z uratowanego stał się ratownikiem. W tym samym roku magazyn People poinformował, że głośne szczekanie psa zaalarmowało właścicieli o tym, ze coś niepokojącego dzieje się w okolicach ich domu.

Podążając za nim, na mrozie znaleźli trzyletnią dziewczynkę, która była już w stanie hipotermii, bliska śmierci. Kiedy pierwsi ratownicy przybyli do domu, przerażona dziewczyna wypowiedziała bezgłośnie słowo „piesek”.

Kelsey

Tej samej zimy 2017 roku mężczyzna poślizgnął się na śniegu i złamał kark. Kiedy leżał sparaliżowany, wierzył, że jego przeznaczeniem jest zamarznąć na śmierć.

Jednak jego golden retriever, Kelsey, był zdeterminowany, by go uratować. The Telegraph doniósł, że Kelsey leżała na swoim właścicielu, aby go ogrzać przez pełne 19 godzin, szczekając bez przerwy, dopóki nie nadeszła pomoc.

Jazzy

Wiosną 2018 roku lokalny oddział Foxa w Candor w stanie Nowy Jork poinformował, że Yorkshire Terrier o imieniu Jazzy, z psa ratowniczego stał się ratownikiem.

Kiedy chory na cukrzycę właściciel Jazzy’ego stracił przytomność, jego pies próbował go obudzić, trącając go w podbródek i głośno szczekając. To zaalarmowało matkę mężczyzny, która była w stanie go obudzić zanim wpadł w szok cukrzycowy. Dzięki Jazzy jej właściciel przeżył.

Buddy

87-letni mężczyzna z Boynton Beach na Florydzie prawdopodobnie zawdzięcza życie swojemu psu Buddy’emu. Lokalna stacja informacyjna podała, że kiedy starszy mężczyzna upadł i nie mógł wstać, 12-letni Buddy zaczął szybko działać. Pies wyczuł niebezpieczeństwo, przedarł się przez siatkowe drzwi, pobiegł do domu sąsiada, zaalarmował ich o niebezpieczeństwie i poprowadził do rannego mężczyzny, który następnie został uratowany.

Major

Niektóre psy wołają o pomoc szczekając, ale nie Major. Jego właściciel, który jest weteranem wojennym cierpi na zespół stresu pourazowego po tym, jak został ranny na polu bitwy. Dostał on niespodziewanie ataku padaczki.

Jego pies wybił numer alarmowy na telefonie właściciela. Myśląc, że to żart lub przypadkowe połączenie, dyspozytorzy wielokrotnie rozłączali się, co zmusiło psa służbowego do wezwania ratowników medycznych nie raz, ale 10 razy, jak donosi Huffington Post.

Todd

Golden retriever o imieniu Todd wrócił z wędrówki w 2018 roku w Arizonie z mocno spuchniętym pyskiem. To dlatego, że został ugryziony przez grzechotnika, gdy przeskoczył między niebezpiecznym wężem a jego właścicielką, która nie zdawała sobie sprawy, że ma nadepnąć na jedno z najbardziej śmiercionośnych zwierząt na Ziemi.

Sako

W 2017 roku owczarek królewski z Kolumbii Brytyjskiej o imieniu Sako został wpisany do listy Animal Hall of Fame Purina za niesamowity akt bohaterstwa. Po przeżyciu wypadku samochodowego, w którym zginęli wszyscy pasażerowie oprócz Sako i jego nastoletniego właściciela. Pies opiekował się ciężko rannym opiekunem przez 40 godzin, dopóki nie znaleźli ich ratownicy. Przez cały czas Sako ogrzewała swojego właściciela, dawała mu wodę i walczyła z kojotami.

Layka

Pies belgijski należący do Armii Malinois o imieniu Layka stracił nogę w 2012 roku po czterokrotnym postrzeleniu z AK-47 podczas rozminowywania kompleksu Talibów w Afganistanie. Żołnierze, którym służyła, zawdzięczali jej uratowanie życia. Po powrocie do Ameryki jeden z nich, sierż. Julian McDonald adoptował trójnożnego psa.

Cheyenne

Starszy lotnik David Sharpe żył z niezdiagnozowanym zespołem stresu pourazowego i depresją, kiedy adoptował szczeniaka pitbulla ze schroniska, nazwał go Cheyenne. Kilka miesięcy później Sharpe był bliski samobójstwa, siedząc z pistoletem na podłodze w kuchni swojego domu. Cheyenne podszedł do Sharpe’a, usiadł i polizał jego ucho, rozśmieszając Sharpe’a. Weteran powiedział później, że szczeniak w tym momencie dał mu nowy powód do życia; i że ratując Cheyenne ze schroniska, uratował też siebie.

Lucca

Podczas swojej sześcioletniej kariery emerytowany pies roboczy piechoty morskiej Luca prowadził około 400 patroli w poszukiwaniu improwizowanych urządzeń wybuchowych i zidentyfikował 40 prawdziwych – ratując życie wielu osobom.

Podczas ostatniego aktu służby, Lucca została trafiona przez jeden z tych materiałów wybuchowych, ostatecznie tracąc nogę, ale unikając trwałej utraty słuchu lub wzroku. W 2016 roku została pierwszym amerykańskim psem wojskowym, który otrzymał Medal Dickina potwierdzający odwagę i oddanie służbie w siłach zbrojnych i obronie cywilnej.

Źródło: Stacker.com, Miniatura wpisu: Freepik