Zroluj zwykły ręcznik i wsuń go pod plecy. Już po kilku ćwiczeniach poczujesz prawdziwą ulgę.

Metoda Fukutsuji to japoński sposób na płaski brzuch i proste plecy.

Toshiki Fukutsuji to japoński lekarz, który w swojej praktyce zauważył pewną prawidłowość. Otóż stwierdził, że u osób otyłych, prowadzących siedzący tryb życia, a także kobiet w ciąży następuje przemieszczenie miednicy a wraz z nią narządów wewnętrznych, zaburzając ich prawidłowe funkcjonowanie.

Kręgosłup przyjmuje wówczas nieprawidłowe ułożenie przyczyniając się do bólu pleców w odcinku lędźwiowym, wysunięcia brzucha i zaburzeń metabolizmu.

Opracował więc bardzo prostą metodę na skorygowanie złej postawy czego efektem jest prosty kręgosłup i płaski brzuch. A wszystko zajmie zaledwie 5 minut! Tyle wystarczy, aby obwód talii zmniejszył się o 3 cm.

Prawidłowo wykonywane ćwiczenie 3 razy w tygodniu przyniesie prawdziwą ulgę kręgosłupowi a także zmniejszy obwód talii.

Należy pamiętać, że nie dla każdego ta metoda będzie odpowiednia. Jeśli masz poważne problemy z kręgosłupem nie rób tego na własną rękę, skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Poniżej krótki opis ćwiczenia:

 
Zwiń ręcznik ciasno i owiń go jakimś sznurkiem aby utrzymać całość sztywno.
 

Połóż się na twardej i płaskiej powierzchni, najlepiej sprawdzi się w tym celu podłoga i umieść wałek z ręcznika pod kręgosłupem na wysokości pępka.

Właściwa pozycja jest najważniejsza w całym ćwiczeniu.

Nogi ułóż na szerokość ramion a stopy skieruj do wewnątrz. Ręce wyciągnij nad głowę a dłonie skieruj w stronę podłogi.

Teraz postaraj się wytrzymać w tej pozycji przez 5 minut.
 

Gdy skończysz, wyjmij ręcznik spod pleców a następnie poleż chwilę. Nie wstawaj od razu. Obróć się ostrożnie na bok i powoli podnieś.

Choć ćwiczenie wydaje się bardzo proste, to jednak może być bolesne, dlatego nie wykonuje się go dłużej niż kilka minut.

Skuteczność metody można szybko sprawdzić. Przed ćwiczeniem zmierz talię, wykonaj ćwiczenie, a następnie zmierz talię ponownie. Powinna mieć o 3 cm mniej już za pierwszym razem!


 
Aby dokładniej zapoznać się z metodą zachęcamy do obejrzenia polskiego filmu na Youtube, w którym mężczyzna szczegółowo opowiada i pokazuje jak prawidłowo wykonać ćwiczenie.
 

Podziel się artykułem, by Twoi znajomi również poznali tą świetną metodę.

 

Źródło i fotografie: youtube