10 błędów dotyczących garderoby, które popełnia większość mężczyzn

Moda zmienia się w każdym sezonie, a styl pozostaje. Kiedy poznajesz nową osobę, chcąc nie chcąc zwracasz uwagę na szczegóły jej wyglądu.

Na przykład 52% kobiet przyznało się do oceniania mężczyzn na podstawie butów, które noszą. Buty nie są ostatnim modnym dodatkiem, na który kobiety zwracają uwagę.

Oczywiście nie ma jednego uniwersalnego „modnego looku”, ale istnieją pewne podstawowe warunki, które sprawiają, że silniejsza połowa ludzkości wygląda bardziej modnie i atrakcyjnie.

Rozumiemy, że trudno jest śledzić wszystkie trendy w modzie, dlatego zwracamy uwagę na 10 błędów garderoby, których mężczyźni powinni unikać.

1. Noszenia klasycznej koszuli w ten sposób

Wszystkie klasyczne koszule, a szczególnie białe, powinny być noszone z klasycznymi spodniami. Oznacza to, że jeśli chcesz wyglądać stylowo, nigdy nie noś białej koszuli z dżinsami. Aby uzyskać bardziej swobodny look, wybierz kolorową, mniej formalną, na przykład dżinsową lub sztruksową koszulę.

2. Nie noszenia skarpet

Bez skarpet można nosić tylko buty plażowe i otwarte sandały. W ciągu dnia stopy pocą się, buty pochłaniają pot i się niszczą. I ten nieprzyjemny zapach… Jeśli nie chcesz pokazywać górnej części skarpety, wybierz skarpetki-stopki: zakrywają stopy, ale nie kostki. Stworzy to modny wygląd, a twoje stopy nie będą cierpiały z powodu nieprzyjemnego zapachu i potu.

3. Noszenia koszuli o niewłaściwej długości

Koszula to świetna opcja na każdy dzień: wielu mężczyzn wybiera długie koszule, aby zatuszować niedoskonałości ciała. Jednak takie koszule powinny być wsunięte w spodnie (dlatego mają taką długość). Aby wyglądać mniej formalnie, wybierz krótsze wersje. Reguła dla męskiej koszuli mówi tak: tył koszuli nie powinien siegać poniżej nadgarstka, przód – zatrzymać się na poziomie kieszeni spodni.

4. Nie brania pod uwagę rodzaju sylwetki, wybierając krawat

Zasada mówi, że właściwy krawat nie powinien być szerszy niż 9,5 cm i schodzić nieco poniżej klamry paska. Wybierając to akcesorium, należy jednak wziąć pod uwagę rodzaj figury i ubrania, które będziesz nosić.

Często mężczyźni o chudej sylwetce wybierają zbyt długie i szerokie krawaty – więc ich sylwetka staje się nieco niechlujna.

5. Zapinania wszystkich guzików koszuli

Taka decyzja nie działa na twoją korzyść (nawet jeśli pracujesz dla poważnej firmy z surowym kodeksem ubioru), ale nie trzeba też popadać w przesadę i świecić nagą skórą.

Aby uzyskać wyrafinowany i swobodny wygląd, warto odpiąć 1-2 guziki. Jeśli wybierasz się na nieoficjalne wydarzenie (grille), pozwól sobie rozpiąć jeszcze dwa na dole. Pamiętaj jednak, że wiecej guzików można rozpiąć jedynie na plaży!

6. Noszenia zbyt wielu dodatków

Wielu mężczyzn lubi łączyć wiele dodatków : zegarki, bransoletki, czapkę, krawat, pasek i zaczep do krawata. Pamiętaj, że dobry gust to umiejętność łączenia wszystkich drobnych szczegółów w jedną całość bez efektu nadmiaru. Najlepiej wybrać niektóre z ulubionych akcesoriów, które ozdobią wygląd zewnętrzny i podkreślą Twoją osobowość.

7. Kupowania workowatych dżinsów

Dżinsy, które idealnie do ciebie pasują, są niezbędnym elementem garderoby, ponieważ nadają się na prawie każde wydarzenie. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią parę dżinsów, które pasują do figury.

Pamiętaj tylko: jeśli jesteś zbyt chudy lub pełny, nie wybieraj bardzo szerokich spodni – sytuacja może tylko pogorszyć efekt. Zbyt luźne, nie podkreślają swoich pozytywów i nie dodają ci szyku.

8. T-shirtów widocznych spod koszuli

Jedynym powodem, dla którego mężczyźni noszą pod koszulą T-shirt, jest utrzymywanie koszuli wolnej od plam i potu. Ten element ubioru jest uważany za bieliznę i zgodnie z wszelkimi zasadami etykiety nie powinien być widoczny spod koszuli!

9. Nie zapinania prawidłowo guzików marynarki

Zasady zapinania guzików w marynarce są dość proste. Jeśli nosisz marynarkę z jednym guzikiem, rozpinaj ją siadając i zapinaj wstając. Marynarka z dwoma guzikami – zapinasz górny, zawsze rozpięty ma pozostać dolny guzik. W przypadku marynarki z 3 guzikami obowiązują następujące zasady: „czasami – zawsze – nigdy”. Oznacza to, że zapinasz tylko środkowy guzik i pierwszy.

10. Kupowania produktów niskiej jakości

Jeśli nie chcesz wyrzucać pieniędzy na drogie ubrania, kupuj te z naturalnych włókien zamiast poliestru. Włókna syntetyczne łatwo tracą swój kształt po praniu, wyciągają się i deformują.

Takie rzeczy mają nienaturalny połysk, dzięki czemu ubrania wyglądają tandetnie i tanio. Naturalne tkaniny pozwalają skórze oddychać, mniej się pocisz, szczególnie latem, a ubrania dadzą ci czysty i schludny wygląd, nawet jeśli nie kosztowały dużo.

Czy znasz inne, częste błędy w ubiorze, które popełniają mężczyźni?