15 bezcennych trików w sprzątaniu, które stosują sprzątaczki

Nie ma nic lepszego niż dom bez skazy. Jednak żeby to osiągnąć musimy przejść przez cały żmudny proces czyszczenia, a ta czynność dla wielu z nas niestety nie znajduje się na liście ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Ale z pomocą przychodzi popularne.pl! Przygotowaliśmy dla Ciebie 15 pomysłowych sztuczek, które pomogą Ci sprawić, że Twój dom będzie nieskazitelnie czysty. Będziesz zaskoczony, jak wiele przedmiotów gospodarstwa domowego da się wyczyścić tak, aby wyglądały jak nowe!

1. Bateria łazienkowa

Wystarczy nasączyć ręczniki papierowe w occie i owinąć je wokół kranu na 30-40 minut. Ten prosty trik pomoże Ci sprawić, że baterie będą extra błyszczące i wolne od osadu z kamienia.

2. Wanna

Świetnym sposobem na śnieżnobiałą wannę jest umieszczanie nasączonych w wybielaczu kulek z bawełny wzdłuż krawędzi wanny. Pozostawione na noc „odwalą kawał dobrej roboty”.

3. Lustro

Każde lustro możesz wyczyścić przy pomocy roztworu octu z wodą (1:1). Jeśli chcesz aby Twój środek czyszczący pachniał, możesz dodać kilka kropli ulubionego olejku.

4. Rdza

Aby pozbyć się plamy rdzy, przetnij cytrynę na pół, włóż połówką do soli kuchennej i przetrzyj nią zardzewiałą powierzchnię.

5. Usuwanie kurzu z wentylacji

Poświęcenie odrobiny czasu na woskowanie otworów wentylacyjnych sprawi, że będą czyste znacznie dłużej.

6. Ściany i sufity

Geniusz tkwi w prostocie: trzeba użyć mopa.

7. Osad na prysznicu

Problem rozwiążesz za pomocą twardej szczotki i dowolnego środka do czyszczenia okien.

8. Granit

Granitowe blaty można łatwo wyczyścić przy użyciu ciepłej wody i łagodnego detergentu. Wystarczy wymieszać 2 szklanki wody z 1/4 szklanki alkoholu oraz dodać do tego 5-6 kropli płynu do mycia naczyń.

9. Uchwyty mebli

Użyj mydła w płynie i szczoteczki do zębów do czyszczenia uchwytów mebli oraz zakamarków.

10. Płytki

Jednym ze sposobów na usunięcie plam kamienia i pleśni z płytek jest użycie sody. Ten prosty trik zapobiega również przywieraniu gąbki do tłustych płytek.

11. Zlew

Zacznij od posypania sody na mokrej powierzchni zlewozmywaka. Następnie, za pomocą czystej gąbki nawilżonej wodą utlenioną, łagodnie przetrzyj zlew. W ciągu kilku minut wszystkie plamy i zadrapania znikną bez śladu.

12. Kuchenka mikrofalowa

Wystarczy włożyć do kuchenki mikrofalowej miskę z roztworem wody i soku z cytryny!

13. Piekarnik

Wymieszaj 1 szklankę sody oczyszczonej, 1 łyżkę płynu do mycia naczyń i wodę, tak aby uzyskać konsystencję pasty lub gęstego ciasta naleśnikowego. Rozprowadź mieszankę równomiernie na brudnych miejscach i pozostaw na 15 minut przed wytarciem do sucha.

14. Kuchenka gazowa

W misce wymieszaj trochę sody z wodą utlenioną. Rozprowadź roztwór wokół palników i pozostaw na 5-10 minut. Za pomocą czystej suchej gąbki lub ręcznika wytrzyj mieszankę czyszczącą. Ta-dam! Twoja kuchenka gazowa jest nieskazitelnie czysta!

15. Drewniana deska do krojenia

Aby zdezynfekować i wyczyścić deskę do krojenia, posyp ją solą i natrzyj połówką cytryny. Cytryna pomoże wyeliminować przykry zapach, a sól usunie uporczywe plamy.