7 powodów, dla których mężczyźni spotykają się z jednymi kobietami, a żenią z drugimi

Prawdopodobnie każdy może sobie przypomnieć sytuację, w której para rozpadła się po długim związku, a potem mężczyzna oświadczył się „pierwszej dziewczynie, którą poznał”.

Zachowanie takie jest naprawdę zaskakujące i rodzi uzasadnione pytanie: dlaczego jedna kobieta nie dostaje pierścionka po wielu latach spędzonych razem, podczas gdy następna zostaje narzeczoną niemal natychmiast po poznaniu?

Postanowiliśmy spróbować zrozumieć logikę mężczyzn i znaleźć odpowiedź na to palące pytanie, które niepokoi kilka pokoleń kobiet na całym świecie.

1. Nie ma czegoś takiego jak „odpowiednia kobieta”. Najważniejsze jest, aby być z mężczyzną we właściwym czasie.

W mediach społecznościowych ktoś opublikował opinię, że mężczyźni żenią się nie wtedy, gdy spotykają „miłość swojego życia”, ale kiedy są gotowi założyć rodzinę. W ankiecie mężczyźni prawie jednogłośnie przyznali, że mieli związek, którego żałowali, że zakończyli, a po nim oświadczyli się pierwszej kobiecie, do której coś poczuli.

Jest jeszcze jedna popularna rzecz, która skłania mężczyzn do małżeństwa : jeśli kobieta, z którą chcieli się związać od dawna, bierze ślub, on też chce się ożenić. W tym przypadku wiedzą, że nie mają szans na te wybraną, więc decydują się na jedną z dostępnych opcji. Wygląda więc na to, że mężczyźni nie czekają na „właściwą kobietę” i każda dziewczyna, która jest gotowa na ślub w określonym czasie, otrzyma propozycję.

Naukowcy twierdzą, że najlepszy wiek na założenie rodziny to 28–32 lat. Po tym czasie szanse, że mężczyzna będzie chciał się ożenić, spadną, a po 42 roku życia szansa ta wynosi prawie 0.

2. Nie buduje się rodziny w oparciu o atrakcyjność fizyczną.

Badania pokazują, że pary z kobietą atrakcyjniejszą od mężczyzny są szczęśliwsze. Ale jak powiedział John T. Molloy (autor książki „ Dlaczego mężczyźni poślubiają tę kobietę, a nie inną” ), wygląd kobiety nie powinien być wulgarny. John poprosił ponad 3500 mężczyzn o opisanie swoich narzeczonych, a tylko 20% narzeczonych użyło przymiotników związanych z ich wyglądem (jak wspaniała, atrakcyjna lub seksowna). A pozostałe 80% wymieniło cechy charakteru kobiety. Mężczyźni mówili, że bycie z ładną i reprezentatywną jest bardzo ważne, ale nie chcieli, aby ich żony wyglądały przesadnie atrakcyjnie. Najbardziej popularna opinia była taka: kobieta powinna wyglądać tak, aby wstyd było pojawiać się z nią publicznie.

3. Opinia przyjaciół i rodziców może wpłynąć na decyzję.

Nawet jeśli mężczyzna wygląda na bardzo niezależnego, na to kogo wybierze na żonę, będą mieli wpływ jego bliscy. Dlatego przyjaciele odgrywają ogromną rolę na początkowym etapie związku, a ich opinia może przyspieszyć proces zakochania. Dodatkowo, akceptacja rodziców mężczyzny może być decydującym czynnikiem. Prawdopodobnie widzieliście przypadki, w których oczekiwania rodziców różnią się od rzeczywistych dziewczyn, które ich syn przyprowadza do domu. Ale ich żony są zdecydowanie bliższe oczekiwaniom.

4. Mężczyźni są przekonani, że kobiety są całkowicie zadowolone.

Mówiąc ściślej, kobiety mogą udawać, że wszystko jest w porządku, kiedy tak naprawdę nie chcą małżeństwa. Jeśli jednak kobieta nigdy nie wyrazi swojej opinii o tym, że chce wziąć ślub, jej chłopak nie dowie się, że oczekuje od niego jakiegoś gestu, ponieważ mężczyźni słabo czytają między wierszami. Ale mężczyźni potrafią wyciągać wnioski. Kiedy więc ta dziewczyna straci cierpliwość, spakuje rzeczy i odejdzie, mężczyzna przeanalizuje sytuację, a kiedy spotka następną kobietę, szybciej podejmie decyzje i zaproponuje jej ślub, zanim ona go opuści.

Psychologowie twierdzą, że pary, które na początku mają niewiele konfliktów, nie mają przyszłości, więc ludzie nie powinni bać się wyrażać swoich opinii. Kobiety, które wolą milczeć o swoich oczekiwaniach, nigdy nie dostają obrączki. 73% żon przyznaje, że naciskały na swoich chłopaków w sprawie ślubu.

5. Wspólne życie zmniejsza szanse na zawarcie małżeństwa o 50%.

Psychologowie ostrzegają kobiety, że powinny bardzo uważać na pomysł wspólnego życia przed ślubem. Większość mężczyzn składa propozycję 22 miesiące po rozpoczęciu związku i po tym okresie szansa zmniejsza się o 20%, a 3 lata później liczba ta wynosi już tylko 50%. A po 7 latach szanse na ślub wynoszą 0% .

Ale nie zapominaj o różnicy w postrzeganiu: kobiety myślą, że wspólne życie jest pierwszym krokiem do małżeństwa, a wręcz przeciwnie, „zapominają” o konieczności rejestracji związku i już myślą, że mają rodzinę.

6. Kobieta jest „wygodna” na ten okres, ale nie na przyszłość.

Czasami mężczyźni chcą się pobrać, ale tylko wtedy, gdy osiągną w życiu pewne rzeczy, takie jak awans, mieszkanie, dom i tak dalej. Nie chcą pozostać sami w tym trudnym okresie życia, gdy realizują swoje cele, więc szuka kobiety, która by go wspierała – ale tylko tymczasowo.

„Wygodna” kobieta, która nie wymaga wiele i która zawsze spotka go w połowie drogi, nie wystarczy na życie, którego pragnie. Nie rzuca mu wyzwania ani nie zachęca do uzależnienia. A jeśli mężczyzna odniesie sukces, chce pozostać w formie i w tej sytuacji potrzebuje kobiety, która będzie mu cały czas rzucać wyzwanie, pomagając mu osiągać coraz więcej.

7. Nie wszystkie relacje muszą zakończyć się ślubem.

Od wczesnego dzieciństwa uczono dziewczynki, że każdy chłopiec, który zwraca na nie uwagę, automatycznie staje się ich „jedynym”. Bardzo często krewni żartują z tego i pytają dziewczyny, kiedy odbędzie się ślub. Ale z roku na rok pytanie to staje się coraz poważniejsze. A dziewczyny dorastają ze stereotypem, że jeśli związek jest długi, może mieć tylko jeden koniec: założenie rodziny. Tymczasem mężczyźni nie wpisują się w ten stereotyp.

Oczywiście ludzie żałują, gdy tracą partnerów i często starają się utrzymać ważne dla nich osoby. Ale potem muszą żyć z myślą, że ta osoba jest tylko z nimi, ponieważ czują, że muszą, a nie dlatego, że chcą. Ponadto mężczyźni rzadko rezygnują ze swoich życzeń i jeśli są pewni swojego wyboru, nie będą czekać zbyt długo ani unikać rozmowy. Nie ma czegoś takiego jak prawdziwy kawaler, są za to kobiety, z którymi mężczyźni nie chcą się żenić, ale boją się im to powiedzieć.

Być może masz własne przemyślenia i doświadczenie na ten temat, a mężczyźni, których znasz, zaproponowali lub (nie) z innych powodów. Podziel się swoimi pomysłami w komentarzu.

Źródło i Fotografie: brightside.me