Daria pracuje na kasie Biedronce. Zdradza zachowania klientów, które doprowadzają kasjerów do szału

Praca na kasie wydaje się być łatwa i prosta. Jednak jak każda praca, w której ma się do czynienia z ludźmi wiąże się z koniecznością radzenia sobie z różnymi zachowaniami i reakcjami.

Daria pracuje w Biedronce, więc całe spektrum ludzkich zachowań ma na porządku dziennym.

Jak pisze ludzie sprawiają wrażenie jakby do sklepu przychodzili nie tylko po proste zakupy, ale wykorzystywali ten fakt do rozładowania swoich frustracji, napięć czy niepowodzeń.

Supermarket

„Zacznę od najważniejszego. Czy kasjer to jakiś pies? Dlaczego tak wielu klientów rzuca nam pieniądze? Tak jakby chciało, abyśmy je aportowali. No kurde. Naprawdę tak trudno jest je po prostu położyć? Bardzo mnie ciekawi, ilu z Was robi to przypadkowo, a ilu chce pokazać swoją wyższość i dać do zrozumienia, że „jestem tylko kasjerką”.

Po drugie – kojarzycie takie przedziałki przy kasach z napisem „następny klient”? Jestem pewna, że tak. Niestety, mimo że znajdują się one w tym samym miejscu przy każdej kasie, mało kto decyduje się na skorzystanie z nich. A później kiedy doliczymy Wam towar osoby, która jest za Wami, robicie takie wielkie oczy, a niektórzy to nawet od razu skaczą za przeproszeniem z mordą i drą się „czy pani jest ślepa”? Przecież widać, że to nie moje. (tak, jakbym w pośpiechu miała zauważyć, że między jednym produktem jest, aż 5 centymetrów przerwy, a nie tylko 2. Nosz kurde)

cashier boy

Po trzecie po jaką cholerę wkładacie swoje zakupy do woreczków już na sklepie? Pogubią Wam się w tych kilkudziesięciu centymetrach kwadratowych koszyka? Serio? Później musimy wszystko po kolei wyjmować z tych worków i znosić nienawistny, pośpieszający wzrok innych. Gdyby wszystko znajdowało się na taśmie tak jak powinno, byłoby o wiele łatwiej. Serio.

Poza tym może warto dokładnie upewnić się ile co kosztuje? Są przecież czytniki, są naklejone ceny… Serio to takie trudne? Musicie dany towar wieźć aż do samej kasy, żeby na miejscu stwierdzić „A nie. To ja jednak tego nie biorę”. To naprawdę mega irytujące

No i jeszcze… serio tak trudno jest być choć odrobinę miłym? Tak trudno jest okazać choć odrobinę uśmiechu? Powiedzieć „dzień dobry” i „do widzenia”? Tak trudno jest nie rzucać towarem i nie pakować wszystkiego z niewiadomo jakim fochem? Trochę szacunku i życzliwości, a świat będzie od razu bardziej przyjazny!

Cashier Supermarket

Poza tym niektórzy z Was zachowują się jak nie wiadomo jakie państwo, a dosłownie słoma im z butów wystaje… Kurde no myślicie, że o człowieku świadczy to, ile ma w portfelu lub na koncie? O nie. Nic bardziej mylnego! Jeśli nie masz szacunku do drugiej osoby, jesteś nikim. Właśnie szacunek do drugiej osoby jest najważniejszy…

Każdy ma czasem gorszy dzień, nie pomyśli, zagapi się, nie uśmiechnie. Ale gdy wszyscy będziemy się starać być wobec siebie uprzejmymi, wszystkim będzie przyjemniej.

A wy robicie te rzeczy, które irytują kasjerów?