Donald Tusk z rodziną na audiencji u Papieża. Pokazał też na zdjęciach wnuczkę

Rodzinę Tusk spotkało dziś wyjątkowe wyróżnienie. Zostali przyjęci przez Papieża Franciszka na specjalnej audiencji.

Donaldowi Tuskowi towarzyszyła żona Małgorzata, syn Michał z rodziną i córka Katarzyna z rodziną. Spotkanie obyło się w bibliotece Pałacu Apostolskiego.

Donald Tusk rozmawiał najpierw około 10 minut z papieżem po angielsku, a potem w otwartej części audiencji przekazał mu prezent w postaci drzewka. Tusk wyjaśnił, że to dąb z Polski, gdzie jest symbolem siły.

Papież natomiast wręczył byłemu premierowi i szefowi Rady Europejskiej płaskorzeźbę z brązu przedstawiającą gołębicę jako symbol pokoju, a także orędzie na Dzień Pokoju, podpisany w lutym w Abu Zabi dokument o ludzkim braterstwie i encykliki.

Szef Rady Europejskiej przyjechał do Watykanu z okazji zwołania nadzwyczajnego synodu biskupów w sprawie Amazonii, na którym mają być poruszane kwestie ochrony środowiska także na obszarze Uni Europejskiej. Prywatną audiencję zoranizowano na dwa tygodnie przed końcem kadencji Donalda Tuska.

Przy tej okazji cała rodzina została przyjęta w Pałacu Apostolskim. Skrzętnie ukrywana do tej pory juniorka rodu została pokazana na zdjęciach podczas audiencji na profilu byłego premiera.

Katarzyna Tusk od wielu lat prowadzi bloga Make Life Easier i mimo, że pokazuje na nim swoją codzienność, siebie i dom, udaje jej się chronić prywatność męża i córki.

View this post on Instagram

Czekając na bardzo ważny moment.

A post shared by MakeLifeEasier (@makelifeeasier_pl) on

Długo ukrywała fakt, że w ogóle wyszła za mąż, potem mgłą tajemnicy okryła córkę. Gdyby nie to, że Donald Tusk pochwalił się, że ma wnuczkę, pewnie jej czytelniczki dotąd nie znałyby płci dziecka Kasi.

Do tej pory nie pokazała także twarzy córki, która ma już osiemnaście miesięcy. I ponownie zrobił to jej tata, umieszczając dziś zdjęcia z audiencji u papieża na swoim profilu na Instagramie.