Gdy trafiła na oddział położniczy, lekarze bali się jej dotknąć. Nigdy dotąd nie widzieli czegoś takiego

Oksana Kobletskaya i jej mąż, Siergiej mieli już 3-letnią córeczkę, ale kiedy usłyszeli, że ponownie zostaną rodzicami, nie posiadali się ze szczęścia.

Mieszkali w Odessie na Ukrainie. Dla obojga 2+2 to był idealny model rodziny. Ich córeczka mogła mieć rodzeństwo, a jednocześnie dwójka była jeszcze nie tak wielkim obciążeniem finansowym, co w ich przypadku nie było bez znaczenia, ponieważ nie byli majętni.

Szybko musieli jednak zweryfikować swoje nastawienie, ponieważ na badaniu lekarz oświadczył im, że będą mieli bliźnięta.

Oksana i Siergiej byli zaskoczeni. Ciąża była naturalna, a w ich rodzinach nigdy nie było bliźniąt. Ledwie jednak zaakceptowali nową sytuację, Oksana udała się na kolejne USG. Lekarz uparcie milczał, marszczył czoło, ponowił badanie, a w końcu wezwał do pomocy kolegę. Zanim Oksana usłyszała co mają jej do powiedzenia, zdążyła potwornie się zmartwić i zestresować.

Taka sytuacja zdarza się raz na 55 milionów ciąż. Nic dziwnego, że lekarze chcieli mieć pewność zanim zdecydowali się poinformować przyszłą mamę, że będzie miała… pięcioro nowych dzieci…

Nie była to łatwa do przyjęcia i zaakceptowania wiadomość. Oksana wraz z mężem musieli oswoić się z nową sytuacją. Na przygotowanie teoretyczne mieli kilka miesięcy, ale jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce, tego nie dało się przewidzieć.

Oksana musiała być pod ścisłą kontrolą lekarską. Poród zaczął się w 30 tygodniu. Szpital był przygotowany na taką ewentualność i wszyscy byli świadomi zagrożeń. Na Oksanę czekało aż ośmiu lekarzy. Na szczęście wszystko odbyło się bez komplikacji i Oksana urodzila trzech zdrowych chłopców i dwie dziewczynki.

Jeśli uczucia przeciętnych młodych rodziców to mieszanka szczęścia i strachu, to ta para miała to wszystko do potęgi piątej. Spisali się jednak lepiej niż się sami tego po sobie spodziewali. Dość szybko opanowali codzienność i choć są niebywale zmęczeni jakoś dają radę.

Pięcioraczy poród odbył się na Ukrainie po raz pierwszy, więc cała piątka stała się gwiazdami.

Rodzina musiała przeprowadzić się do większego mieszkania żeby się pomieścić. Oksana dzieli się na Instagramie swoimi troskami mamy sześciorga dzieci i jest inspiracją dla zmęczonych młodych mam.

Los postawił przed parą nie lada wyzwanie. Miejmy nadzieję, że oszczędzi im większych zmartwień i będą mogli cieszyć się zdrowymi i szczęśliwymi dziećmi. Co prawda wszystkich trosk będą mieć razy sześć, ale sześciokrotne szczęście z pewnością im je zrekompensuje. Trzymamy kciuki!

Źródło:heftig.de