Los córki kształtuje jej relacja z ojcem – o tym powinna wiedzieć każda kobieta i każdy ojciec

Niestety, w społeczeństwie nie poświęca się należytej uwagi kwestii wagi wychowania dziewczynki przez ojca, gdyż tradycyjnie priorytetem jest wychowanie córki przez matkę.

Są jednak te kluczowe kwestie wychowania dziewczynki, za które odpowiedzialność spoczywa na ojcu, a matka bez względu na to, jak bardzo się stara, nie będzie w stanie w nich zastąpić ojca.

Faktem jest, że to właśnie relacja z ojcem ma fundamentalny wpływ na kształtowanie się córki jako przyszłej kobiety, jej dalsze relacje z mężczyznami i wybór partnera życiowego. Wszystkie te czynniki są kluczowe w życiu kobiety.

Przyjrzyjmy się bliżej, jak relacja z ojcem wpływa na los córki.

Przede wszystkim ojciec jest pierwszym i najbardziej znaczącym przykładem mężczyzny w życiu córki. Odpowiedzialność jest kolosalna. Gdyby wszyscy ojcowie byli tego świadomi…

Wizerunek ojcowski i relacja „ojciec-córka” utrwalają w dzieciństwie wiele programów i postaw dotyczących komunikacji dorosłej kobiety z płcią przeciwną. Dobrze, jeśli te programy są poprawne i przydatne. A co jeśli nie?

W życiu dorosłej córki mogą pojawić się problemy o innym charakterze. Spróbujmy to rozgryźć.

Załóżmy idealną opcję: pełna rodzina, rodzice razem biorą udział w wychowaniu córki, relacje rodzinne są harmonijne, tata jest mądry i kochający.

Oczywiście trudno jest zrozumieć miłość ojcowską, różni się ona od miłości macierzyńskiej. Ale nawet powściągliwa, niezbyt zabarwiona emocjonalnie miłość ojca jest odczuwana, postrzegana i absorbowana przez córkę. Córka dla kochającego ojca to idealna kobieca istota: najpiękniejsza, najukochańsza, najlepsza… we wszystkim i zawsze to jego duma, to światło jego duszy.

Z kolei miłość ojcowska daje dziewczynce poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie, poczucie własnej wartości; rozwija kobiecość, atrakcyjność, powodzenie i sukces.

Dziewczynka dorasta obok kochającego ojca, zdając sobie sprawę, że zasługuje na miłość płci przeciwnej. Kiedy córka widzi, czuje i wie, że najważniejszy mężczyzna w życiu, ojciec, kocha ją i akceptuje taką, jaka jest, uczy się kochać i akceptować siebie, a co ważne, uczy się akceptować miłość i dbałość o płeć odmienną.

Ojciec dla dziewczynki to cały ŚWIAT. A jeśli ten świat ją kocha i akceptuje, jest zawsze gotowy do pomocy i ochrony, to ona nie boi się niczego. W dorosłość wchodzi bez strachu, ze świadomością, że wszystko będzie dobrze, zawsze znajdzie wsparcie i oparcie, bo cały świat jest po jej stronie.

Pozytywny program wyuczony w dzieciństwie będzie działał przez całe życie na korzyść już dorosłej kobiety.

Taka kobieta przyciągnie kochających mężczyzn, którzy staną się jej wsparciem w życiu i będą o nią dbać.

Innym bardzo ważnym aspektem wychowania dziewczynki jest relacja ojca do matki.

Dziewczynka musi wiedzieć, że tata kocha mamę. Obserwując miłość ojca do matki, każde dziecko doświadcza poczucia bezpieczeństwa, radości, szczęścia i harmonii na świecie. Wszelkie przejawy niechęci ojca do matki powodują u córki ból, który kumulując się, może stać się murem nie do pokonania w relacji między ojcem, a córką.

Drodzy Ojcowie, bardzo ważne jest w odniesieniu do matek pokazywać córkom, jak mężczyzna okazuje kobiecie miłość i uwagę. W ten sposób dziewczyna tworzy model relacji między mężczyzną a kobietą, który przyswaja sobie do końca życia, podobnie jak wszystkie inne modele relacji w rodzinie.

Jeśli „miłość i uwaga” w rodzinie przejawi się w postaci niezadowolenia, zrzędzenia lub chamstwa, taka lekcja zostanie wyciągnięta: ten model relacji stanie się w przyszłości dla dojrzałej kobiety czymś naturalnym.

Zauważyłeś, że cały nasz wywód zaczyna się i kończy na miłości? Jeśli dziewczyna odczuwa brak lub niedosyt ojcowskiej miłości, dorasta niepewnie, stłumiona, uciskana, wycofana lub wręcz przeciwnie, otwarcie agresywna, zaprzeczająca i w niechęci do mężczyzn.

Jakże często młoda i piękna dziewczyna musi być przekonywana, że ​​jest piękna, mądra, godna miłości i uwagi płci przeciwnej, podczas gdy dziewczyna zupełnie na pozór niepozorna budzi zainteresowanie mężczyzn, swobodnie się z nimi komunikuje i nie ma kompleksów i przekonań o brakach w wyglądzie.

Dziewczyna, która w dzieciństwie odczuwała brak ojcowskiej uwagi i miłości, dorasta w poczuciu własnej bezbronności, lęku przed rozległym światem i nieprzewidywalnością życia. Do wszystkiego musi dążyć nakładem ciężkiej pracy, ponieważ nie umie prosić o pomoc, nie oczekuje wsparcia i polega wyłącznie na sobie. Sukces w życiu staje się trudny. Życie osobiste też nie jest łatwe.

Czujność i nieufność do mężczyzn często prowadzą kobietę do kontrolowania męża, tłumienia go i przejmowania męskich obowiązków. Jest to szczególnie powszechne w przypadku, gdy dziewczynkę wychowywała tylko matka, która „brała na siebie wszystkie trudy życia” lub gdy ojciec był w rodzinie, ale to matka musiała zajmować się wszystkim, bo jego niewiele interesowało.

Zdarza się, że kobieta kompulsywnie szuka uwagi płci przeciwnej, jest dostępna i niewybredna w związkach, łatwo wchodzi w relacje z mężczyznami, którzy zwrócą na nią uwagę. Szuka miłości i przylega do każdego, kto powie jej komplement lub czułe słowo. Wiesz jak to mówią, że głodny zje nawet ze śmietnika.

Albo swoim zachowaniem kobieta cały czas chce udowadniać, jak dobra jest i dlatego zasługuje na miłość. A całe jej życie zamienia się w ciągłe pragnienie „zadowolenia go” w oczekiwaniu na uwagę i miłość w zamian. Niektóre kobiety dręczą mężczyznę nieustannym pytaniem: czy mnie kochasz? Lub: powiedz mi, że mnie kochasz! Inne cierpią cicho i ukradkiem płaczą z frustracji.

Zdarza się również, że kobieta boi się relacji z mężczyzną, nie wie, jak je budować, unika komunikacji z płcią przeciwną. Ukierunkowuje się na karierę, czasami całkowicie odmawia życia osobistego i tworzenia rodziny. Nie potrzebuje mężczyzny, kobieta usprawiedliwia się, jest silna i wszystko może osiągnąć sama.

W życiu kobiety, która dorastała bez ojcowskiej miłości i uwagi, może być wiele nierównowagi.

Wiele kobiet po przeczytaniu tego artykułu powie: więc co teraz zrobić? Dzieciństwo już minęło, życie nie potoczyło się tak, jak chciało, nic nie da się naprawić. Ale to nieprawda.

Pierwszym zadaniem jest odłożenie użalania się nad sobą z powodu nieudanego życia osobistego. W końcu z jakiegoś powodu przebyte lekcje życia były konieczne.

Po drugie, ważne jest, aby podziękować przeszłości za bezcenne doświadczenie, przebaczyć ojcu (w końcu spełnił swój główny cel – urodziłaś się), odpuścić wszelkie żale, spojrzeć z miłością na swoje wewnętrzne dziecko, zrozumieć, wzrosnąć, wstać i zacząć pracować nad sobą.

Stopniowo zaczną następować zmiany w życiu. Jest bardzo prawdopodobne, że stan zdrowia również się poprawi. W końcu nie jest tajemnicą, że jedną z najczęstszych przyczyn chorób kobiet jest nagromadzona niechęć do mężczyzn, która opiera się na problematycznej relacji z ojcem.

Wierzę, że każdy ojciec, który przeczyta ten artykuł do końca, kocha swoją córkę. Jednak mężczyznom trudno jest wyrażać uczucia emocjonalnie, ponieważ otwarta emocjonalność jest bardziej charakterystyczna dla kobiet i dzieci.

Dlatego na zakończenie chcę podsumować powyższe i dać rekomendacje ojcom:

Pamiętaj, córka potrzebuje miłości ojca nie mniej niż matki. Od twojego ojcowskiego przykładu zależy, jak rozwiną się jej dorosłe relacje z mężczyznami, kogo wybierze na męża, a zatem, jak ułoży się pod tym względem jej życie osobiste.

Kochaj matkę swojej córki. Córka powinna widzieć przykład miłości i szacunku między mężczyzną, a kobietą w osobie swoich rodziców. To wyznacza właściwy podstawowy model przyszłych relacji twojej córki z mężczyznami.

Okazuj zaufanie swojej córce, rozmawiaj z nią o jej problemach, okazuj troskę, bądź blisko w kluczowych momentach jej życia, szanuj jej wybory.

Okazuj ciepło w swojej relacji z córką, przytulaj, komplementuj, podziwiaj, dawaj prezenty, bądź szczery.

Unikaj nadopiekuńczości w stosunku do swojej córki. Przy nadmiarze ojcowskiej miłości dziewczyna może rozwinąć silną zależność emocjonalną od ojca, co powoduje nie mniej szkód niż zupełny brak ojcowskiej miłości.

Okazuj zrozumienie i szczere zainteresowanie życiem swojej córki, spędzaj razem czas (zabierz ja do teatru, na wystawy i koncerty, na wakacje; słuchaj jej ulubionej muzyki; interesuj się tym, co lubi; inspiruj ją do rozwoju).

W razie potrzeby bądź stawiaj granice, ale zawsze mądry i sprawiedliwy. Wychowuj miłością, bez gniewu, tłumacząc swoje czyny.

Szanuj osobowość swojej córki, nawet jeśli jest jeszcze bardzo młoda.

Bądź pozytywny i rozwijaj poczucie humoru.

Bądź we wszystkim godnym przykładem mężczyzny! Pamiętaj, że jesteś najważniejszym mężczyzną w życiu dorastającej małej kobiety – swojej córki. Przygląda się Tobie uważnie i od najmłodszych lat podejmuje przyszłe życiowe decyzje. Nie przegap dzieciństwa swojej córki!

Mam nadzieję, że na koniec zdobędziesz najwyższą nagrodę – miłość i wdzięczność swojej córki, a co najważniejsze, zobaczysz ją w przyszłości jako szczęśliwą kobietę. Jej szczęście tak bardzo zależy od ciebie. Powodzenia!

Źródło: wiolife.ru, Miniatura wpisu: freepik.com