Ludzie śmiali się z wyglądu tej dziewczynki. 29 lat później zamknęła wszystkim usta

Kiedy się urodziła od razu jej wygląd sugerował problemy ze zdrowiem. Lekarze mieli kłopot z pokazaniem Lizzie rodzicom, nie mieli także pojęcia, co może być przyczyną jej nietypowego wyglądu.

Lizzie urodziła się w 1989 roku ważąc zaledwie 1,2 kg. Jej rodzice byli zakochani w niej po uszy i kompletnie nie przejmowali się jej wyglądem.


 
Próbowali oczywiście dowiedzieć się jak mogą jej pomóc i z jakimi problemami zdrowotnymi będzie się zmagała.

Lizzie była wyjątkowa.

Cierpiała na niezwykle rzadki zespół Marfana, który uniemożliwia gromadzenie tłuszczu w ciele. Zaledwie kilka osób na świecie cierpi na tę chorobę. Lizzie starzeje się szybciej i wcześnie straciła wzrok w jednym oku.

Ale rodzice Lizzie kochali ją bezgranicznie i w otoczneiu rodziny Lizzie nie czuła się inna. Jednak kłopoty zaczęły się, gdy pojawiła się wśród ludzi.

Dziewczynka była wytykana, wyśmiewana, nie miała życia wśród rówieśników. Od razu boleśnie odczuła swoją inność.

„W tamtym czasie wydawało mi się, że wszyscy wyglądają jak ja. Nie byłam w stanie rozpoznać tego, że się różnię.”– mówi Lizzie Velásquez

Najciężej przeżyła okres dorastania.

Kiedy miała 16 lat zobaczyła w internecie film nazwany „Najbrzydsza kobieta świata”, której bohaterką była ona. Czytając komentarze pod filmem, który miał miliony odsłon, Lizzie przeżyła najgorszą traumę jaką można sobie wyobrazić.

Ludzie nie przebierali w słowach nazywając ją ohydztwem, potworem w ludzkiej skórze, pisali, że woleliby się zabić, niż żyć z taką twarzą, a takie komentarze należały do jednych z łagodniejszych… Lizzy nie znalazła pod tym filmem ani jednego słowa otuchy lub wsparcia. Ludzie znęcali się werbalnie nad chorą dziewczyną.

To wydarzenie wstrząsnęło Lizzie. Doznała takiego bezmiaru szykan, obelg i nienawiści, że poczuła wtedy, że niewiele gorszego może ją już spotkać.

Uczyniła z tego swoją siłę.

„Użyj negatywnych rzeczy, których doświadczasz w życiu do tego, żeby zwyciężyć. Przekształć je na swoją korzyść. Odwaga zaczyna się w sercu”. – powiedziała Lizzy Velasquez

Krucha fizcznie, stała się skałą. Skończyła studia, ma rodzinę i czuje się szczęśliwa. Wielokrotnie ludzie próbowali podcinać jej skrzydła, ale na nią już to nie działa. Lizzie mówi, że nikt nie jest w stanie jej zranić drwiąc z jej wyglądu.

Jest piękną i szczerą istotą, która przekuła swoje ułomności w potencjał. Stała się pewna siebie, poświęciła życie pomaganiu ludziom. Radzeniu sobie z brakiem akceptacji, depresją, pokonywaniu ograniczeń. Ma kanał na You Tube z liczbą ponad 800 000 subskrybentów. Doświadczyła cierpienia i krzywdy, ale nie nosi w sobie poczucia żalu i smutku. Niesie radość i optymizm, które udzielają się wszystkim, którzy spotkają ją na swojej drodze.

Ludzie, którzy mieli z nią kontakt zrozumieli, że niczym jest zewnętrzne piękno wobec piękna tej kobiety…

Warto podzielić się jej historią z innymi