Matka porzuciła ją w kartonowym pudełku na dworcu. Nikt nie wiedział, że skrywa tajemnicę.

W większości krajów, narodów i społeczności dziecko jest najwyższym dobrem.

Jednak nie wszędzie. W Chinach do 2015 roku obowiązywała restrykcyjna ustawa o dopuszczalnej ilości jednego dziecka w rodzinie, która zaowocowała tysiącami aborcji w skrajnych warunkach, porzuceniami, uśmiercaniem lub handlem dziećmi, szczególnie dziewczynek, przepełnionymi sierocińcami i niekontrolowanymi adopcjami za granicę.

Z racji tego, że rodzina mogła posiadać jedno dziecko preferowani byli chłopcy.

Ta dziewczynka miała nieszczęście urodzić się w Chinach w trakcie obowiązywania ustawy. Matka zapakowała ją w tekturowe pudełko i porzuciła skazując ją na śmierć z głodu i wychłodzenia…

Chińczycy stali się obojętni wobec problemu, który był druzgocąco powszechny. Porzucone dzieci wpisały się w krajobraz i nie robiły na nikim wrażenia, ale na szczęście przechodził tamtędy obcokrajowiec, który zaniósł bezimienną dziewczynkę do sierocińca.

Chuck i Kim Walker byli już rodzicami adopcyjnymi. Sytuacja w Chinach głęboko ich frustrowała i choć oficjalna droga była niełatwa, chcieli dać dom przynajmniej jednemu niechcianemu dziecku, skazanemu na życie w nędzy i pozbawione miłości i bezpieczeństwa.

Adoptowali wspomnianą dziewczynkę porzuconą na dworcu i zabrali do Stanów.

Nadali jej imię Mckenzie i pokochali jak własną córkę. Dziewczynka, otoczona miłością rozwijała się dobrze i stawała spokojnym i beztroskim dzieckiem. Kiedy była jeszcze maleńka, zaczął ujawniac się jej talent.

Zastygała w bezruchu wsłuchując się w różne dźwięki. Pierwszy raz dostrzegli to, gdy zafascynowały ją dźwięki ich starego zegara wiszącego w salonie. Mckenzie naśladowała jego odgłosy zadziwiająco wiernie.

Rodzice szybko zauważyli, że jest bardzo wrażliwa, ma słuch i idealnie odtwarza różne dźwięki, perfekcyjnie intonując.

Wspierali ją więc w rozwijaniu talentu.

Mckenzie okazała się mieć piękny głos i wyjątkowy słuch. Od najmłodszych lat występowała na scenie. Brała udział w programach muzycznych dla dzieci. Ma już na swoim koncie debiutancką płytę.

Przed nią wspaniała przyszłość i kariera, które stały sie możliwe tylko dlatego, że mogła wzrastać w dobrych warunkach, otoczona miłością i wsparciem.

Dziś ma 13 lat, a jej historia mogłaby stać się fabułą filmu.

Strach pomyśleć jaki byłby jej los, gdyby nie taki zbieg okoliczności.

Podziel się z nami swoją opinią.

Źródło/Fotografie: youtube