Zażycie pół łyżeczki tej mikstury sprawi, że ból głowy zniknie szybciej niż się pojawił!

Skuteczna alternatywa dla chemicznych leków przeciwbólowych.

Jeśli doskwierają Ci przewlekłe bóle głowy prawdopodobnie zażywasz duże dawki paracetamolu i/lub ibuprofenu. Łagodzą ból ale z czasem staja się coraz mniej skuteczne.

Pomijamy już kwestie konsekwencji jakie ma nadużywanie leków przeciwbólowych. Wrzody żołądka, nietolerancje pokarmowe alergie to tylko niektóre ze skutków ubocznych.

Na szczęście istnieje naturalna alternatywa dla chemicznych leków. Jeśli rutynowo będziesz eliminować ból głowy w ten sposób, w razie zaistnienia potrzeby sięgnięcia po farmaceutyki będą one działać szybciej i znacznie skuteczniej. Dlatego warto próbować sobie radzić środkami naturalnymi. Mogą być równie skuteczne a przy tym są bezpieczne dla zdrowia, nie mają skutków ubocznych i nie grożą przedawkowaniem.

Naturalne metody mogą zaoferować ulgę od pulsującego bólu, uczucia ściskania, ćmienia i dyskomfortu jaki wywołuje ból głowy.

Oto przykłady naturalnych środków na ból głowy:

Czosnek i miód:

sftimes

Antyseptyczne właściwości miodu i właściwości łagodzące ból występujące w czosnku sprawiają, że ta kombinacja stanowi potężne domowe lekarstwo.

Wypróbuj ten przepis:

Obierz 10 ząbków czosnku i przekrój na pół. Umieść je w szklanym słoju i przykryj 2 szklankami miodu. Dodaj kilka ziaren pieprzu, zamknij słoik i pozostaw go na co najmniej pięć dni. Zjedz łyżkę, gdy poczujesz ból głowy. Nawet gdy nie boli głowa warto zażyć łyżkę rano i wieczorem, to połączenie zapewnia ogromne wsparcie dla systemu immunologicznego.

Winogrona:

sokomedica

Wypij szklankę soku z winogron Musi to być sok ze świeżych winogron. Należy zmiksować całe grona ze skórkami i pestkami, a następnie przecedzić przez sito.

Liście kapusty:

ipzd

W walce z ostrym bólem pomoże również zmiażdżenie kilku liści kapusty i przyłożenie do głowy w miejscu odczuwania bólu. Można przytrzymać je owijając głowę chustką i pozostawić na noc. Liście pomogą złagodzić napięcie mięśni i ból migrenowy.

Olejek miętowy:

Pocieranie olejem miętowym wzdłuż linii włosów przynosi ulgę w bólu. Właściwości chłodzące mięty pomagają rozluźnić mięśnie głowy i szyi.

Soki warzywne:

sok z marchwi ze szpinakiem lub sok z buraków lub sok z ogórków. Codziennie wypij chociaż 100 ml każdego soku, (soki można łączyć, zależnie od upodobań smakowych), a ból migrenowy zniknie.

Skórka z cytryny:

stethnews

Należy ją rozbić tłuczkiem i przykładać do głowy po stronie bólu.

Podziel się ze znajomymi, większość ludzi zdecydowanie nadużywa leków, wierząc, że tylko one mogą skutecznie i szybko złagodzić ból głowy.

Źródło: home-cure