Moja teściowa sprzedaje własne warzywa na rynku. Cukinia daje jej trzykrotnie większe plony, a oto tajemnica

Moja teściowa sprzedaje własne warzywa na rynku. Krzaki cukinii dają jej trzykrotnie większą wydajność, na czy polega jej sekret?

Czasem do dużego efektu wystarczy drobna zmiana: z jednego krzaka można zebrać od 3 do 20 kg. Jeśli posadzisz i zapomnisz, to będzie to 3 kg. Wiemy już, że nie wystarczy nie robić nic by plony były obfite.

Niewiele potrzeba.

Przede wszystkim spróbuj wybrać produktywną odmianę. Nie spiesz się też z wysiewaniem cukinii: gleba powinna się rozgrzać.

Nie będziesz podlewać – nie będziesz zbierać

Po wysianiu cukinię należy regularnie podlewać. Poważnych przerw w nawilżaniu gleby, na której rośnie nie cukinia nie wybaczy. Ale jeśli krzaki obfitują w wiele przylistków i nie przynoszą owoców, możesz ją odrobinę przesuszyć.

Cukinia oczywiście może rosnąć przez długi czas, osiągając niesamowite rozmiary. Ale ważne jest, aby zbierać ją na czas, zanim skóra stanie się szorstka.

Trzecia podstawa dobrego zbioru cukinii tkwi w bogatej, żyznej ziemi. Jeśli masz z tym problem, nie uzyskasz redordowej wydajności. Ale nawet na słabej glebie może dac bardzo dobre plony jeśli będzie ściółkowana warstwą humusu lub kompostu.

Niektórzy ogrodnicy mają inną bardzo prostą strategię: stosują nawozy w małych dawkach co 7-10 dni. Jest to skuteczne, ale może powodować akumulację azotanów.

Dlatego lepiej jest wykluczyć nawozy azotowe przed zbiorem. Powodzenia!

A Wam jak udaje się uprawa cukinii?

Źródło i miniatura wpisu: intermarium.news