Myślał, że pogłaskanie młodego lwa jest bezpieczne. Szybko przekonał się jak bardzo się mylił

Każdy z nas ma świadomość jak bardzo nieprzewidywalne i niebezpieczne mogą być dzikie zwierzęta.

Są ludzie, którzy znają je dobrze i mają duże doświadczenie w zajmowaniu się drapieżnikami. Niejednokrotnie mogą nas zmylić ich urocze, bliskie kontakty, które widzimy na filmach.

Szczególnie obserwując młode można odnieść wrażenie, że wystarczy odwaga i odpowiednie podejście, by dziki zwierzak nas zaakceptował i pozwolił traktować jak członka stada lub opiekuna, a nie potencjalną ofiarę.

O tym jak złudne mogą to być wyobrażenia przekonał się 55-letni pracownik SA Truck Bodies w Bloemfontein, Pieter Nortje.

Z okazji 10 rocznicy ślubu zabrał żonę Ilzę na wycieczkę do Południowej Afryki. Zwiedzali rezerwat Tikwe River Lodge, gdy Pieterowi zaświtała w głowie zgubna w skutkach myśl o pogłaskaniu słodkiego, młodego lwa.

Gdy 55-latek wsunął rękę przez płot, by dotknąć kotów, matka lwica rzuciła się na jego ramię, ugryzła go i zaczęła ciągnąć.

Przerażający incydent został uchwycony przez Ilzę, która nagrywała Pietera jak żartobliwie rozmawia ze zwierzętami, absolutnie nieświadomego niebezpieczeństwa. Kiedy głaszcze młodego samca, można usłyszeć go mówiącego: „Jeśli mnie ugryziesz, to cię ugryzę”, jak gdyby zapowiadał, co się wkrótce stanie. Mimo, że młody lew dobrze reaguje na dotyk mężczyzny, sprawy nagle zmieniają obrót w ciągu zaledwie kilku sekund. Gdy lwica zjawia się Pieter myśli, że ona także domaga się czułości. Ale ona ma inne plany. Bez ostrzeżenia chwyta kłami wyciągnięte ramię Pietera.

Zęby zwierzęcia głęboko zatopiły się w ramieniu mężczyzny, sięgając kości. Lwica trzymała je zaciśnięte przez kilka sekund.

Gdy żona wrzasnęła na ten widok, mężczyzna zaczął wyszarpywać zranione ramię.

Natychmiast został zabrany do szpitala Katleho w Wirginii, a następnie przeniesiony do szpitala Pelonomi w Bloemfontein. Doznał wstrząsu septycznego i jego stan jest poważny. Nie wiadomo na razie jakie będą skutki dla tkanek i nerwów ugryzionej ręki.

Po obejrzeniu filmu ludzie mieli mieszane opinie na temat incydentu. Niektórzy wyrażali współczucie i inne potępienie dla bezmyślności działania Pietera.

Bez wątpienia film pokazuje jak duży musimy mieć respekt dla dzikiej natury.

Warto podzielić się nagraniem ku przestrodze.

Źródło i fotografie: MY NEWS TV / Youtube