Nauka udowodniła, że ​​nasz sukces zależy od osoby, którą poślubimy

Okazuje się, że jeśli masz niezawodne zaplecze to nieważne kim jesteś – mężczyzną czy kobietą – odważniej podejmujesz się nowych i ważnych zadań.

Naukowcy uważają, że nasz sukces i spojrzenie na życie są silnie zdeterminowane przez ludzi wokół nas. A zwłaszcza osoby, z którymi zakładamy rodzinę.

Tak więc, według naukowców z Carnegie Mellon University, małżonkowie mają bardzo silny wpływ na decyzje, które podejmujemy i pomagają lub odwrotnie, szkodzą naszemu sukcesowi i ciągną nas w dół.

Mąż lub żona, którzy czują silne wsparcie, są zdolni do podejmowania w życiu ryzyka i śmiałych decyzji. Naukowcy zbadali 163 pary małżeństw. Para została poproszona o wykonania łatwego zadania lub trudnego i zrealizowania go.

Wszystkie rozmowy kobiet i mężczyzn były nagrywane, co dawało możliwość wysnucia wniosków: wspierający się uczestnicy eksperymentu podjęli się trudniejszych zadań, bez wsparcia – wybierali łatwiejsze.

Eksperyment był kontynuowany z parami jakiś czas po eksperymencie: te pary, które zdecydowały się zaryzykować, wzmocniły swój związek, stały sięsą szczęśliwsze i odnoszą większe sukcesy niż te, które zrezygnowały z rywalizacji.

Według Brooke Feeney, autorki projektu i profesora psychologii, wsparcie, jakie ludzie otrzymują w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, jest kluczowe dla nich i dla osób, które ich wspierają.

Dowodem na wyniki eksperymentu są także celebryci:

Beyonce i Jay-Z, Mark Zuckerberg i Priscilla Chan, Michelle i Barack Obama tak bardzo się od siebie różnią i przyznają, że odnieśli sukces tylko dzięki swojemu partnerowi.

Otaczaj się ludźmi, którzy Cię motywują, inspirują, czynią Cię lepszym i skuteczniejszym.

Źródło: tutkatamka.com.ua, Miniatura wpisu: pl.pinterest.com/sdzetterholm