Nie mieli w domu ani łazienki ani bieżącej wody. A oni w zaledwie kilka dni zdziałali cuda dla rodziny Alicji

To przykre, że w XXI wieku, w kraju o niskim bezrobociu i wysokim PKB, ludzie żyją w tak złych warunkach, bez dostępu do podstawowych mediów.

Pani Alicja, pan Wiesław, mama Sylwia i 6-letnia Julka mieszkają w maleńkim domku we wsi Kurów niedaleko Sandomierza. Ale to nie mała powierzchnia stanowi problem rodziny.

Stary dom nie zaspokajał podstawowych porzeb mieszkalnych. Nie posiadał bieżącej wody, kanalizacji, ani łazienki.

Mało tego nawet nie posiadali studni na podwórku, a po wodę musieli udawać się do źródełka, oddalonego o kilka kilometrów od domu.

Złego dopełniał walący się dach pokryty eternitem i ściany pokryte grzybem i pleśnią, które nie zapewniały zdrowych warunków bytu, ani bezpieczeństwa mieszkańców.

Domowi w każdej chwili groziła katastrofa.

Rodzina nie miała szans na remont. Dochody rodziny pozwalały zaspokajać najbardziej podstawowe codzienne potrzeby, takie jak jedzenie i bardzo skromne i tanie ubrania.

O remoncie mogli tylko pomarzyć.

Wiele osób uważa, ze program „Nasz nowy dom”, to komercyjny wytwór, ale ogrom dobra, realnego, które pozostało w realnym świecie jest niepoliczalny.

Owszem, na potrzeby telewizji robi się show, ale nie ma w tym nic złego. Naprawdę prace trwają zaledwie kilka dni, naprawdę, wybierane są tylko bardzo potrzebujące pomocy rodziny. I naprawdę zyskują one przyjazną i komfortową przestrzeń do życia w dobrej jakości.

I to wszystko zostaje.

Ekipa zmienia ich domy i jakość życia rodzin. Pomaga i sprawia, że ludzie dostają wiatr w żagle, w pięknym otoczeniu, o jakim nie mogliby nawet marzyć za własne dochody, mogą niejako narodzić się na nowo, zyskać nową energię i chęć do życia.

Rodzina pani Alicji wie o tym dobrze.

Zobaczcie jak zmieniła się ich życiowa przestrzeń. Jest czysto, sucho, pięknie.

„Pani Kasia i jej ekipa zmieniła nasze życie i nas na lepsze. To więcej niz moglibysmy sobie wymarzyć.”

Zobaczcie jaka różnica:

Podzielcie się z innymi, jeśli także wierzycie, że to dobry i potrzebny porgram.

Źródło i Fotografie: kobieta.onet.pl