Niezwykłe zwierze w lesie pod Potrkowem Trybunalskim. Uchwycono je na filmie

Na profilu województwa łódzkiego ukazał się film zarejestrowany przez turystów w lesie pod Piotrkowem Trybunalskim.

Co zobaczyli turyści?

Na filmie uchwycono śnieżnobiałe zwierzę.

Nie możemy być pewni czy to sarna czy daniel, ale wiemy, że mamy do czynienia z albinosem – Hanna Bednarek-Kolasińska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi – to bardzo rzadkie zjawisko. Dochodzą do nas informacje, że były widziane, ale jest niewiele zdjęć czy filmów, na których udaje się albinosa zarejestrować.

Na filmie zwierzę jest dość daleko, ale nie ma wątpliwości, że jest śnieżnobiałe, niestety odległość nie pozwala jednoznacznie ocenić nawet leśnikom czy to daniel czy sarna.

Hanna Bednarek-Kolasińska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi przychyla się do wersji, że może to być daniel. Takiego osobnika leśnicy widzieli już w lasach w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego. – To rzadkie zjawisko i jeśli ktoś je spotka może mówić o dużym szczęściu – dodaje.

Sarna albinos spod Piotrkowa to ewenement

Albinotyczne zwierzę przez swoją wyjątkowość budzi zachwyt. Ma w sobie coś z magii. Wygląda baśniowo, gdy odbija się na tle ciemnego lasu. Ale dla samego zwierzęcia to przekleństwo. Biała sierść odziera je z możliwości maskujących naturalnego umaszczenia, narażając zwierzę na stanie się łatwym celem drapieżników.

Osobniki, które rodzą się albinosami często bywają porzucane przez matki, dla ochrony stada.

Jak widać osobnika z filmu nie spotkał na szczęście taki los.

Autor nagrania opublikował film w grupie Podążając za kadrem na Facebooku:

Inni szczęściarze pokazali, że udało im się także zobaczyć i zrobić zdjęcie albinosom.

Mieliście kiedyś okazję zobaczyć takie wyjątkowe zjawisko?