Od dziś twoje pranie będzie bielutkie, świeże i pachnące. Zamiast chemii, tanio i prosto!

Każdy zdaje sobie sprawę, że chemii warto unikać, ale znalezienie środków do prania naturalnego pochodzenia graniczy z cudem.

Ale możesz ograniczać chemię i warto się na tym skupiać. Wystarczy jeden składnik do każdego prania, a będzie ono białe, świeże, zachowa kolory i nie będzie się mechacić.

Wlej do pralki około 125 ml octu zamiast płynu do płukania tkanin. Zadziała podobnie, ale nie obciąży włókien i jest przyjazny dla środowiska!

Co więcej ocet usunie zażółcenia na białych ubraniach.

A także usunie z ubrań pozostałości proszku, które potrafią zostać na włóknach odzieży wywołując alergie i podrażnienia skóry.

Ma silny zapach, który jest w stanie zneutralizować takie zapachy jak dym papierosowy, zapachy psa czy gotowania.

Wyjątkowo trudne plamy także da się usunąć za pomocą octu. Wystarczy zamoczyć brudne ubranie w ciepłej wodzie z dodatkiem octu i zostawić na noc, a następnie wyprać je tak jak zwykle.

Ocet pozbawi ubrania meszków, zwierzęciej sierści i innych zanieczyszczeń jakie przyciągnęła tkanina.

A nawet zapobiegnie elektryzowaniu ubrań.

Kiedy pierzesz ręcznie, dodaj do miski około 60ml octu a ubrania niech moczą się co najmniej przez 30 minut. Tym sposobem wyczyścisz najbardziej delikatne rzeczy.

Na koniec, warto też wspomnieć, że ocet stosowany zamiast płynu, pomoże utrzymać Twoją pralkę w czystości i zapobiec nieprzyjemnym zapachom!

Podziel się ze znajomymi!

Źródło i fotografie: genialetricks