Opublikowała zdjęcie, na którym jedno dziecko karmi piersią, a drugie butelką i wzbudziła kontrowersje.

Butelka kontra pierś – wielu rodziców nie ustaje w agitowaniu jedynej słusznej opcji, do której sami się przychylają.

Od kiedy wielu ekspertów wypowiedziało się na temat preferowania karmienia piersią jako bardziej naturalnego i lepszego dla dziecka, matki, które karmią dzieci butelką, są uważane za nie dość dobre.

Gdy Maya Vorderstrasse opublikowała zdjęcie, na którym jedno dziecko karmi piersią, a drugie butelką, wywołała burzę karcących opinii i wylanie morza jadu bez cienia jakiejkolwiek refleksji na temat powodu.

Maya jest matką dwóch córek Zoey i młodszej Hazel, która urodziła się w niespełna rok po pierwszej.

Maya tak wyjaśnia to co widzimy na zdjęciu:

„Zawsze marzyłam, że będę karmiła dziecko piersią tak długo jak tylko będę mogła. Uwielbiałam to. Było wygodne i wywoływało niesamowite emocje. Dzięki tym chwilom powstała między nami silna więź. Nikt nie mógł mnie w tym zastąpić. Tak było przez 6 miesięcy… Zaszłam w ciążę, gdy Zoey miała 2 miesiące, po 4 miesiącach zupełnie straciłam pokarm. Złamało mi to serce, miałam ogromne poczucie winy.

Zaczęłam ją karmić butelką i … nic się nie zmieniło. Tak samo się tuliła, gładziła mnie po szyi, bawiła się moimi włosami. Wcale nie kochała mnie mniej, ani ja jej.

To było jak objawienie. Gdy Maya urodziła drugą córeczkę, zaczęła ją karmić piersią ale już wiedziała, że jeśli z jakiegoś powodu nie będzie mogła tego robić, to nic się nie stanie, wszystko będzie tak samo.

Maya swoim zdjęciem dotknęła czułego punku wielu mam. Wiele matek dręczonych podobnym poczuciem winy było jej bardzo wdzięcznych za zdjęcie i słowa.

Maya napisała jeszcze krótki apel:

„Skończcie z poczuciem winy, doceniajcie to jak jest, niezależnie od tego co mogłaś lub co zdecydowałaś, podjęłaś najlepszą decyzję dla swojego dziecka.

To karmienie jest piękne. Zaspokajamy ich głód, dodajemy sił, pozwalamy wzrastać i się rozwijać. A nasze serca skaczą ze szczęścia.

Niezależnie od drogi jaką wybrałaś, kochasz i starasz się jak najlepiej. Bycie matką nie jest łatwe, okazujmy sobie pomoc i wsparcie.

Dla mnie karmienie jest najlepsze.”

Jeśli uważasz, że Maya przekazała matkom coś ważnego, podziel się z innymi.