Pamiętacie piosenkę „Pożegnanie z bajką”? Nowa wersja Roguckiego i Kamińskiego podbija sieć

Piosenka „Pożegnanie z bajką” mocno wryła się w pamięć sympatykom „Akademii Pana Kleksa” za sprawą niezwykłego głosu Zdzisławy Sośnickiej.

„Akademia…” była jak na owe czasy projektem niezwykłym. Zgromadziła wielu artystów i zabierała młodego widza w świat jakiego dotąd nie znał.

Wiele dorosłych dziś osób z sentymentem wspomina piosenki, sceny i fabułę każdej z części filmowej serii o Panu Kleksie.

Po 36 latach nową wersję zaproponował zespół Coma z gościnnym udziałem Ralpha Kamińskiego. Nagranie jest ostatnim utworem zespołu, który po 21 latach działalności postanowił zawiesić swoją działalność.

Grupa, kochana przez wiernych fanów spotykała się także z oznakami niezrozumienia dla ich muzycznej drogi i poszukiwań. Nigdy nie zamknęła się w stricte rockowym stylu w jakim zaczynała działalność i wiele eksperymentów nie podobało się fanom. Jednak decyzja o końcu istnienia Comy, którą muzycy ogłosili we wrześniu, okazała się dla nich szokiem.

Na otarcie łez dostali ostatnią trasę koncertową zespolu pod tytułem „Game over” oraz singiel „Pożegnanie z bajką”, który jest przerwotnym, metaforycznym i dosłownym pożegnaniem z publicznością.

Piosenka robi furorę i ma już pół miliona wyświetleń na YouTube. A Wam, która wersja podoba się bardziej?