Pamiętają o nim tysiące ludzi choć zmarł prawie 100 lat temu. Poznajcie jego historię.

Za co kochamy psy? Długo można by wymieniać ale na pewno darzymy je uczuciem za to, że nas ochraniają, dotrzymują towarzystwa, poprawiają humor, wspierają w trudnych momentach. Tak naprawdę każdy ma swój powód, dla którego pies jest jego najlepszym przyjacielem. Ze wszystkich wspaniałych cech psów, szczególną rolę odgrywa lojalność.

Jest tak wiele historii radosnych, smutnych, dających nadzieję, które potwierdzają tę cechę psów.

Te czworonogi naprawdę są zdolne do niesamowitej miłości i poświęceń.

Jedna z takich historii miała miejsce aż 100 lat temu w Japonii…

Pomimo, że zdarzenia które tu przytoczymy miały miejsce tak dawno, to nadal fascynują i zadziwiają ludzi z całego świata. Pies z tej historii jest lokalnie czczony jako prawdziwy bohater i co roku się go wspomina.

Na ruchliwej stacji Shibuya w Tokio stoi wykonany z brązu pies. Choć dla przeciętnego turysty jest on tylko bezimiennym psem ale w Japonii to prawdziwy bohater.

Nazywał się Hachiko, do historii przeszedł za bycie najbardziej wiernym i oddanym psem jaki kiedykolwiek żył.

Hachiko urodził się na japońskiej farmie w 1923 roku. Bardzo szybko jego właścicielem został profesor Hidesaburo Ueno.

Codziennie rano Hachiko odprowadzał swojego pana na stację Shibuya, na której profesor kupował bilet i żegnał się ze swoim towarzyszem, a następnie wsiadał do pociągu i odjeżdżał do pracy.

Wierny czworonóg zawsze czekał na jego powrót. Szybko zjednał sobie pracujących w pobliżu ludzi oraz podróżnych. Dzięki temu nigdy nie chodził głodny ani spragniony.

Tak było przez wiele lat.

Aż w końcu pewnego dnia profesor Ueno nie wrócił… Zmarł. Hachiko jednak nie tracił nadziei, wciąż o tej samej porze, każdego dnia wyczekiwał powrotu swojego ukochanego pana. I tak aż do jego własnej śmierci w 1935 roku.

Źródło: Wikipedia

Miejscowa ludność opłakiwała psa. Był przez nich tak lubiany, że nie byli nawet w stanie go pochować. Jego ciało zostało poddane zabiegom zachowującym je i umieszczone w muzeum Akita.

Wszystko po to by pamięć o Hachiko – najwierniejszym psie nigdy nie zniknęła.

Źródło: Wikimedia

Dodatkowo wzniesiono pomnik na jego cześć. Stoi on dokładnie w tym miejscu, gdzie Hachiko codziennie wyczekiwał powrotu swojego pana.

Dodatkowo przy grobie profesora również wystawiono podobiznę jego oddanego czworonoga a na uniwersytecie, na którym pracował stanął pomnik ich wspólny pomnik.

Pies to zdecydowanie od dawna najwierniejszy przyjaciel człowieka.

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi 🙂 Udostępnij rodzinie i znajomym.

Źródło: amusingplanet.com | Fotografie: en.wikipedia.org, commons.wikimedia.org,