Sara wybrała swój zawód świadomie. Chciała pomagac, być potrzebną, przynosić ulgę ludziom słabym i schorowanym, opiekować się nimi.
Trudno jej się pogodzić z pogardliwym stosunkiem do jej zawodu. Lekarze są obdarzani szacunkiem, podczas, gdy pielęgniarki traktowane są z pogardą.
Kiedy Sara usłyszała po raz kolejny, że jej zawód jest niczym innym jak podcieraniem ludziom tyłków, kolejny już raz zrobiło jej się zwyczajnie przykro.
Sara nie rozumie dlaczego ludzie mają tak negatywny stosunek do wykonywanego przez nią zawodu.
Napisała na facebooku post, w kórym zawarła swoje orzemyślenia.
„Dziś ponownie usłyszałam, że moją pracą jest ‘wycieranie tyłków’, to nie pierwszy i nie ostatni raz, gdy to usłyszę. Czuję potrzebę obrony mojej profesji i powiedzenia światu, jak dumna z niej jestem.
Tak, panie i panowie, jestem dumna z mycia pośladków, obcinania paznokci, mycia włosów, przebierania, kąpania, karmienia i opiekowania się ludźmi, LUDŹMI, którzy nie mogą robić tego sami. Ale nazwijmy to jednym: ‘podcieraniem tyłków’.
Jestem już zmęczona negatywnymi konotacjami tego zwrotu, który bezpośrednio dotyczy mojego zawodu. Jasnym jest, że nie każdy zawód odpowiada każdemu człowiekowi. Na przykład, nie mogłabym pracować w miejscu, w którym musiałabym kłamać, na przykład w banku, czy wciskac ludziom coś czego nie potrzebują, np w handlu. A są to zawody bardziej szanowane, niż mój.
Chcę powiedzieć ludziom, że pewnie większość z Was nie potrzebowała nigdy, aby ktoś ‘wycierał im tyłek’ i mam nadzieję, że nigdy nie będziecie tego potrzebować.
Ale jeśli będzie to potrzebne to ja, albo moi współpracownicy, chętnie Ci pomożemy i podniesiemy jakosć Twojego życia i samopoczucia, a wszystko to zrobimy z uśmiechem.
Zdecydujcie, co naprawdę jest ważną pracą dla takich ludzi, jak ja i Wy. Udostępnijcie ten post lub nie, ale proszę: nie korzystajcie z pogardą ze twierdzenia ‘podcierać tyłek’, bo pewnego dnia ktoś może zrobić to za Was i wierzcie mi – będziecie tej osobie wdzięczni.
Podpisano: podcieracz tyłków.”
Pielęgniarki zasługują na szacunek za pracę, którą wykonują, zwłaszcza te, które czują powołanie do tego zawodu. Podziel się jeśli się zgadzasz.