Przez 6 lat rodzice trzymali ją w zamknięciu jak zwierzę. Powodem był jej chłopak

Wielu młodym, zakochanym na drodze staje rodzina. Rodzice dostrzegają, że dziecko wymyka się z ich wyobrażeń o jego przyszłości i postanawiają temu zapobiec.

Najczęściej robią to z troski i w dobrej wierze, ale każdy ma własne życie do przeżycia.

Brak akceptacji ze strony rodziny dla osoby, którą się kocha jest trudnym stanem rozdarcia i konieczności dokonania jednego z najtrudniejszych wyborów. Ukochana osoba, albo rodzina.

Ale takie rozdarcie jest niczym wobec dramatu jaki spotkał 24-letnią Zhang Qi, którą rodzice zamknęli i przetrzymywali w szopie przez 6 lat, by uniemożliwić jej spotykanie się z chłopakiem.

Rodzice Zhang są bardzo wpływowymi ludźmi i mimo że mieszkańcy domyślali się, ze ich córka jest przetrzymywana w strasznych warunkach władze nie reagowały.

Dopiero jeden z sąsiadów 50-letni Chow Jen postanowił coś zrobić. Zakradł się i zrobił zdjęcia, a następnie opublikował je w sieci.

„Jej rodzice są tutaj potężnymi ludźmi i wszystkim mówiono, że lepiej się nie wtrącać. Wszyscy wiedzieli o dziewczynie w domu. Ja nie dbam o zagrożenie z ich strony, udostępniam te zdjęcia po tym jak władze odmówiły zrobienia czegokolwiek. ”

Zhang kilkakrotnie próbowała uciec, ale jej rodzice wmawiali mieszkańcom wioski, że jest chora psychicznie, więc po prostu muszą ją trzymać w zamknięciu. Pewnego razu jeden z mieszkańców odprowadził ją z powrotem wierząc, że jest chora i nie może mówić prawdy.

Chow Jen wierzy, że ktoś wreszcie przejmie się losem dziewczyny, pomimo wpływów jej ojca i tego, że chińska cenzura usunęła wiele kopii zdjęć.

„To, co mówią o jej problemach psychicznych, to nieprawda, ale nawet gdyby to traktują ją jak zwierzę, swoje dziecko… to się nie mieści w głowie, że robią coś takiego. Mam tego dość, więc skontaktowałem się z policją, a następnie opublikowałem zdjęcia w Internecie. ”

Źródło i fotografie: dailymail, cen