Sposób w jaki trzymasz kubek mówi o tobie więcej niż myślisz!

Rano, przed rozpoczęciem pracowitego dnia, można spędzić przyjemny i satysfakcjonujący czas przy filiżance herbaty lub kawy i czytaniu wiadomości.

Zrób szybki test, aby dowiedzieć się o sobie i innych czegoś ciekawego.

Poczekaj, aż wszyscy członkowie rodziny zgromadzą się przy stole i zauważ, jak trzymają w ręku kubek podczas picia. Zwróć uwagę, że im więcej osób przystępuje do testu, tym jest on bardziej interesujący. Pozostaje tylko porównać swoje obserwacje z poniższymi wynikami.

1. Wystający palec

Osoba, która trzyma kubek w ten sposób, jest pewna swoich możliwości. Nigdy nie idzie na kompromis i zawsze wie, czego chce. Czasami może to niestety paradoksalnie utrudniać osiągnięcie określonych celów. Bywa bowiem, że zmierza do nich zbyt bezpośrednio, nie bedąc przygotowaną na nieprzewidziane okoliczności.

Ten typ osobowości świetnie czuje się na stanowiskach kierowniczych, nie boi się przejmować inicjatywy w stresujących sytuacjach i jest dobrze sharmonizowany ze sobą, ma przekonanie, że utalentowani ludzie (tacy jak on oczywiście) robią właściwe rzeczy. Nic dziwnego, że jest doceniany przez przyjaciół i podobnie myślących ludzi, a także przez bezpośrednich przełożonych.

2. Trzymasz kubek obiema rękami

O takich ludziach mówi się: „Człowiek o wielkim sercu”. Tacy ludzie wiedzą, nie tylko jak słuchać, ale słyszeć. Ten typ zawsze służy innym pomocną dłonią i ramieniem, na którym mogą się wypłakać. Niekoniecznie jest to dla nich dobre, ponieważ zajęci problemami innych ludzi, nie mają czasu by poświęcić uwagę i czas na rozwiązanie własnych…

Tak czy inaczej, jedno jest pewne: taka osoba nie poddaje się i zawsze będzie starała się pomóc lub przynajmniej zrozumieć sytuację tak dokładnie i uważnie, jak to możliwe. Dusza nie człowiek.

3. Trzymasz kubek za uszko

Osoba, która trzyma kubek w ten sposób, jest pragmatyczna i spokojna. Dokładna analiza i obliczenie wszystkich kroków naprzód to podstawowe cechy tego typu. Takie osoby nic nie pozostawiają przypadkowi.

Jednak nie wszystko idzie tak gładko, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ciągłe utrzymywanie emocji na wodzy, analizy i dialogi wewnętrzne mogą prowadzić do złożonych konsekwencji psychologicznych, a nawet chronicznego, silnego stresu i konsekwencji z nim związanych.

4. Trzymasz kubek za spód

Troska i strach są stałymi towarzyszami tych ludzi. Jeśli idziesz do sklepu, kupujesz cukier, papier toaletowy i przybory toaletowe na 5 lat. Przedmioty powinny być praktyczne i całkowicie bezpieczne. Przewidujesz zagrożenia zanim pojawią się okoliczności, które naprawdę mogą je zwiastować.

Nie ma nic złego w tym podejściu, jak się mówi: „Bóg chroni tych, którzy są ostrożni”, ale świat wokół nas jest trochę szerszy i bardziej zróżnicowany. A spontaniczność i odwartość pozwala dostrzec jego niesamowite piękno. Warto czasem wziąć głęboki oddech i pójść na żywioł.

5. Trzymasz kubek za uszko i podrzymujesz go drugą ręką

Imponujący i wrażliwy typ osobowości. Ciągle potrzebują wsparcia bliskich, oparcia w przyjaciołach i mentorach. Ci ludzie spędzają dużo czasu z ludźmi.

Rodzina zawsze jest absolutnym priorytetem, a relacje w domu są najważniejszą częścią ich życia. Tacy ludzie są godni zaufania i kontakty z nimi nigdy nie są powierzchowne i jednostronne. To dobrzy, zaufani przyjaciele, często wierni przez całe życie.

6. Chwytasz kubek po drugiej stronie niż uszko

Z takimi ludźmi łatwo jest się porozumieć. Mają duży potencjał twórczy i niestandardowe podejście do życia, ale ich strona praktyczna jest bardzo słabo rozwinięta. Mówi się, że Einstein często zapomniał założyć jednej skarpetki i nic nie mógł na to poradzić. W tym roztargnieniu i niezwracaniu uwagi na rzeczy błahe, są całkowicie bezradni.

Ale jeśli muszą wykonać zadanie, które oferuje wątpliwe korzyści, ci ludzie osiągają lepsze wyniki niż ktokolwiek inny. Dla nich nie liczą się te same wartości co dla innych. Oni muszą widzieć, sens, czuć pasję, motywacji nie czerpią z rzeczy materialnych.

Teraz wiesz, że kubek w rękach twojego rozmówcy może wiele o nim powiedzieć. Każdy z nas jest inny, a różnice są piękne. Ale mieścimy się w pewnych klasyfikacjach typów osobowości. Niektóre cechy pozostają na całe życie, inne znikają pod wpływem środowiska, ale istota zawsze pozostaje ta sama.

Źródło i Fotografie: adme.ru