Sprawdź kolor paska na opakowaniu swojej pasty do zębów. Ten kolor nie jest przypadkowy!

Takie tytuły są masowo powielane przez serwisy internetowe. Ten, kto wymyślił ten nośny viral zasługuje na medal.

Ktoś dostrzegł paski na opakowaniach tubek pasty do zębów, zauważył, że są w różnych kolorach i dopisał kreatywne wyjaśnienia tych zależności od składu pasty. Podparł informację rewelacją o prawnym kontekście i gotowe.

Czytamy:

„Kolorowe paski to nic innego, jak Certyfikat Jakości ISO wprowadzony prze Unię Europejską dla naszego BEZPIECZEŃSTWA. Owe paski oznaczają:

Czarny

– TYLKO chemiczne składniki: od parabenów (a najgorsze to: Methylparaben, Ethylparaben, Isopropylparaben, Propylparaben, Butylparaben i Benzylparaben), aluminium, fluoru, ftalanów, przez formalinę jej pochodne, halogenki, nitrozaminy do glikoli i aminów. W skrócie – największa ilość chemii, często promowana przez najładniejsze celebrytki.

Czerwony

– Zawiera chemiczne dodatki. Parabeny występują w zmniejszonej ilości, zazwyczaj maksymalnie są 3-4. Poza tym środek w tubce zawiera sodę, parafinę, ftalany czy aluminium.

Niebieski

– Połowa chemii, połowa natura. W składzie z części chemicznej znalazły się pochodne parafiny.

Zielony

– CAŁKOWICIE NATURALNE SKŁADNIKI bez chemii. Nie znajdziemy tu ani parabenów, ani fluoru, aspartamu, ftalanów czy innych świństw.”

joemonster.org

Nie wierzcie tym wyjaśnieniom. Są całkowicie wyssane z palca. Skład jest podany na opakowaniu i nie ma nic wspólnego z kolorem paska.

Czym więc jest ten pasek na środku tubki?

To tak zwany „Eye Mark” służy maszynie zamykającej tubkę, żeby napisy przednie i tylne tubki były dokładnie na środku a nie na zgięciu. To właśnie dlatego znacznik jest dokładnie na środku zgrzewu i przy okazji w kolorze głównego koloru nadruku na tubce lub czarny. Cała grafika jest drukowana przed napełnieniem i zamknięciem tubki.

Podzielcie się informacją ze znajomymi. Niech nie dają się nabierać!