Rodzice przeżyli szok, gdy dowiedzieli się, na co syn wydał pierwszą wypłatę.

Rodzice inwestują w dzieci nie tylko czas zaangażowanie i uczucia, ale także tak prozaiczne i przyziemne rzeczy jak pieniądze.

Często jest to inwestycja bezzwrotna. Nie wszyscy mogą tyle samo, mają te same warunki i możliwości. Jednym się udaje, innym nie. Ale nawet jeśli sprzyjający układ losu daje szansę nie każdy potrafi ją docenić i odwdzięczyć.

21-letni Pavin Smith był zawsze radością swoich rodziców. Jak każde dziecko i nastolatek przyprawiał ich czasem o siwe włosy czy podniesione ciśnienie, ale jak wszyscy rodzice pragnęli dla niego wszystkiego co najlepsze. Na miarę swoich możliwości zapewniali mu jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju.

Pavin jako nastolatek zaczął wykazywać zdolności do gry w baseball.

Jego talent został zauważony przez selekcjonera drużyny Arizona Diamondbacks, który zaproponował chłopakowi angaż za zawrotną i niewyobrażalną dla przeciętnego młodego człowieka sumę kontraktu.

Za tą kwotę Pavin mógł żyć luksusowo przez wiele miesięcy. Jednak oprócz talentu Pavin ma także wielkie serce i postanowił te pieniądze wykorzystać do uszczęśliwienia swoich rodziców.

Zbliżało się Boże Narodzenie i w tym roku Pavin mógł sprawić swoim najbliższym wyjątkowy prezent.

Jego rodzina borykała się z problemami finansowymi. Nieodłączną częścią ich codzienności był strach o utratę domu, który był obciążony hipoteką. Każda trudność w opłacaniu rat groziła utratą domu, który był wszystkim co mieli. Rodzice każdego dnia martwili się o przyszłość całej rodziny.

Podczas rozpakowywania gwiazdkowych prezentów rodzice Pavina otrzymali wspólny prezent.

Był nim list od ich syna, który odczytała mama. Pavin napisał w nim, że spłacił kredyt na dom.

„Dziękuję za wszystko co dla mnie zrobiliście! To wcale się temu nie równa. Kocham Was bardzo mocno. Nasz dom jest wreszcie NASZ. Wesołych Świąt!”

Nagranie tej wzruszającej chwili w filmie poniżej:

Podziel się tym wyjątkowym gestem z innymi.