Takiej emerytury pozazdrościłby niejeden emeryt, ale przecież prezes sobie ją wypracował

W Polsce wciąż emeryt kojarzy się osobą w grupy najmniej zamożnej i przeciętnemu polskiemu emerytowi daleko do niemieckich emerytów kupujących domy w ciepłych krajach i podróżujących po świecie.

Przeciętna emerytura wypłacana przez ZUS w 2021 r. wynosiła 2544,54 zł brutto po waloryzacji. W przypadku kobiet przeciętne świadczenie to 2127,81 zł, a mężczyzn – 3184,20 zł.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie musi jednak martwić się o zbyt niską emeryturą. A po nowej waloryzacji jeszcze wzrośnie.

Ile wynosi emerytura Jarosława Kaczyńskiego?

Z oświadczenia majątkowego wynika, że miesięczna kwota emerytury prezesa to 7150 zł. Po waloryzacji wzrośnie o ponad 500 zł.

Choć dla przeciętnego emeryta już ta kwota robi wrażenie, ponieważ większość emerytów pobiera świadczenie w 1/3 wysokości emerytury prezesa to ta kwota stanowi tylko część dochodów Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosława Kaczyński podał w nowym oświadczeniu majątkowym, że jako poseł zarobił od stycznia do października 2020 około 70 tys. zł, a jego wynagrodzenie w KPRM, do której trafił jesienią, gdy został wicepremierem, wyniosło ponad 42 tys. zł. A diety poselskiej otrzymał 30 tys.

Udało mu się też zgromadzić ponad 140 tysięcy złotych.

Dochody Kaczyńskiego pod koniec roku wyniosły prawie 30 tys. złotych!

Źródło: se.pl, orka.sejm.gov.pl Miniatura wpisu: Piotr Drabik/flicr