Uczyń ją piękną – powiedziała do grafików w różnych krajach. Efekty są bardzo interesujące.

Portal onlinedoctor.superdrug.com z siedzibą w Wielkiej Brytanii przeprowadził badanie pod nazwą „percepcja perfekcji”. Pod linkiem można zapoznać się dokładniej z projektem i metodologią badania.

Zwrócono się do grafików z całego świata, by za pomocą photoshopa uczynili modelkę ich zdaniem, bardziej atrakcyjną dla obywateli każdego z ich krajów.

Chodziło głównie o spojrzenie na ideały piękna postrzegane przez kobiety, dlatego w badaniu udział wzięły głównie graficzki, choć przyjęto również 4 prace od mężczyzn, ponieważ nie napłynęły z ich krajów żadne od kobiet.

Rezultaty są bardzo interesujące. Modelce zmieniano kształt ciała, powiększając i zmniejszając piersi, uda, biodra czy nadając talii kształt klepsydry. Modyfikowano rysy i kolor włosów. Na niektórych w ogóle nie przypomina pierwowzoru. Jednak najbardziej różniła się waga modelki. Najchudsze napłynęły z Chin i Włoch, najcięższa była Hiszpanka.

„Piękno trudno oceniać obiektywnie, bo to, co jedna osoba uważa za piękne lub godne podziwu, nie musi podobać się innej”. Wnioski z naszego badania zdają się potwierdzać tę definicję.”

„Choć piękno może przybierać różne formy ludzie i tak będą ścigać ideały doskonałości. Celem tego projektu jest lepsze zrozumienie potencjalnie nierealistycznych standardów piękna i sprawdzenie, jak presje zmieniają się na całym świecie”.

Źródło/Fotografie: onlinedoctor.superdrug.com