Ustawił włączoną kamerę na noc. Chciał zobaczyć, co robi jego kot kiedy on śpi

Koty uwielbiają relaks. Łapią drzemki przez cały dzień, co zatem robią w nocy?

Możesz tego nie wiedzieć, ale koty są w rzeczywistości zwierzętami nocnymi. Oczywiście dostosowują swoje wzorce snu do swoich właścicieli, ale przez całą noc nie są w stanie spać. Część nocy spędzają aktywnie.

Kocie harce

Właściciel kota Tajlandczyk Lomphonten Lomphontan chciał wiedzieć, co porabia jego pupil Achi kiedy on śpi, więc zainstalował kamerę, by to nagrać. Jak możesz sobie wyobrazić, złapał całkiem uroczą aktywność, gdy jego futrzany towarzysz stał na straży jego śpiącego ciała.

Koty domowe są potomkami afrykańskiego żbika – zwierzęcia głównie nocnego. Udomowienie kotów sprawiło, że ich godziny czuwania stały się bardziej dzienne, takie jak nasze, jednak większość kotów nadal budzi się w nocy co najmniej dwa razy, jeśli nie więcej … jak widać tutaj.

Naukowcy z University of Georgia umieścili małe kamery na 55 kotach w okolicy Atlanty, a następnie przestudiowali ponad 37 godzin materiału filmowego, aby zbadać ich pory aktywności. Podobnie jak ich przodkowie, 44% bezpańskich kotów polowało w nocy, w 85% miało to miejsce w cieplejszych porach roku.

Niezależnie od tego, czy są one domowe, czy żyją na dworze, prawdopodobnie słyszałeś, że koty wydają najwięcej krzyczących dźwięków w nocy. Te krzyki mogą wynikać z wielu powodów: starości, stresu, problemów medycznych lub zwykłej nudy.

Jeśli twój kot za bardzo harcuje w nocy, spróbuj tych kilku, różnych sugestii. Podobnie jak w przypadku dzieci, staraj się zmęczyć kota bliżej wieczoru podczas zabaw. Spróbuj nakarmić kota przed snem, ponieważ zazwyczaj śpią po zjedzeniu dużego posiłku.

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli twój kot cię kocha, może nieumyślnie zranić Cię w nocy. Kot może zauważyć oko poruszające się pod powieką i chcieć się nim bawić… Niestety, najlepszym rozwiązaniem może być zamknięcie przed nim drzwi sypialni w celu spokojniejszego odpoczynku w nocy.

Achi nie śpi w nocy

Lomphonten Lomphontan jednego dnia ustawił kamerę przy legowisku kota. Następnego dnia przejrzał materiały, ale zobaczył tylko, że Achi wstał i wyszedł z kadru. Następnego dnia ustawił kamerę tak, aby widać było jego łóżko. Miał nadzieję, że tym razem Achi znajdzie się w zasięgu kamery.

Nie miał pojęcia, że znajdzie się aż tak bardzo 😉

Zdjęcia Tajlandczyka z nagrania zrobiły furorę w sieci. Miłośnicy kotów je pokochali. On sam oglądając nagrania z kamery był wzruszony bliskością jakiej poszukiwał u niego Achi.

„Bardzo go kocham, że tak mnie kocha” – mówi Lomphonten.

Lomphonten nie ma zamiaru zniechęcać Achi’ego do tego, by tak wygodnie się na nim układał w nocy, uważa bowiem, że „pragnienie kota, by być jak najbliżej niego, jest tylko odbiciem tego, co jest w jego sercu.”

„To wyraz miłości” – mówi Lomphonten.

Źródło i Fotografie: boredpanda