Zanurzyła dziecko w wodzie. To co stało się chwilę później jest niezwykłe!

Młodzi rodzice czekają długie dziewięć miesięcy na swoje maleństwo, a kiedy już je mają czują się czasami bezradni, czasem nieporadni wobec tej ogromnej odpowiedzialności jak na nich właśnie spoczęła.

Tym trudniejsze jest to przeżycie dla tego maleństwa, które zna tylko bezpieczny brzuszek mamy. A nagle wszystko dla niego staje się suche, zimne, nowe, nieznane i niepewne.

Jak sprawić by poczuło się komfortowo, bezpieczne i odprężone?

Francuska pielęgniarka Sonia Rochel z Paryża od lat pracuje z noworodkami i poznała ich potrzeby na wylot. Jak nikt potrafi ukoić ich smutek, żal, ból i lęk.

Emocje maleństw nie stanowią dla niej żadnego tabu. Rozumie je doskonale i pomaga młodym rodzicom jak je rozpoznawać i sobie z nimi radzić.

Sonia opublikowała film kąpieli Thalasso, która uspokaja dziecko.

The Baby Spa to nowe podejście do kąpieli. Jest wynikiem wieloletniej obserwacji i refleksji Sonii na temat potrzeb noworodków. Film pokazuje kilka chwil z czułej kąpieli, która trwa od 10 do 15 minut. Kąpiel ta jest przeznaczona dla noworodków i niemowląt do około 2 miesiąca życia. Kąpiel z czułością i dotykiem, jakiej może udzielić swojemu dziecku jedynie rodzic lub bardzo doświadczona pielęgniarka.

Jeśli nie czujecie się pewni zachowajcie ostrożność. To nie jest tak łatwe jak wygląda na filmie! Lepiej nie próbujcie sami.