Przez 5 lat rodzina i znajomi zbierali kapsle od piwa. Potem powstało coś niezwykłego!

O tym, że najciekawsze i najbardziej oryginalne meble nie powstają w fabrykach chyba każdy wie. Nie do końca wiemy jednak ile pracy, samozaparcia i cierpliwości wymaga doprowadzenie do finału pomysłu który urodził się w naszej głowie.

Pewien mężczyzna opublikował na portalu „Imgur” zdjęcia z przebudowy swojej kuchni. Internautów najbardziej zainteresował blat, gdyż wykonany został w bardzo nietypowy sposób.

Kuchnia osłonięta została czymś w rodzaju bufetu. Generalnie całość dobrze wyglądała i mogło tak zostać ale facet co innego miał w głowie.

 

Przygotowania.

Ten pomysł dręczył go od dłuższego czasu. Kilka lat wcześniej poprosił znajomych i rodzinę aby zbierali dla niego kapsle.

 

Segregacja.

Największym problemem była ich segregacja aby podzielić je na grupy pasujące do siebie kolorami. W tym zadaniu z pomocą przyszły dzieci.

 

Do dzieła.

Gdy kapsle były już posegregowane zaczęło się układanie. W pierwszej wersji miał powstać obraz ale okazało się, że jest to zbyt trudne. Wtedy Chris zdecydował, że ułoży coś w rodzaju gradientu.

 
Gdyby kapsle nie były posegregowane było by znacznie trudniej – wspomina Chris.

 
Niektóre z nich zostały umieszczone odwrotnie, z powodu ciekawych napisów.

 
Gdy już cała układanka była na miejscu trzeba było ją zalać żywicą epoksydową. Aby dokładnie przykryć kapsle potrzebne było aż 5 warstw.

 

Małe poprawki.

W niektórych miejscach pojawiły się małe pęcheżyki powietrza. Opalarka okazała się niezastąpiona.

 

Gotowe.

Unikalny projekt. Niczego takiego nie spotkasz w żadnym innym miejscu.

Jestem naprawdę dumny z tego projektu. Spędziliśmy przy tym wiele fajnych godzin, co jeszcze bardziej zbliżyło naszą rodzinę do siebie.