Mężczyzna „ukradł” ją gdy miała 16 lat. 85 lat później ich wnuczęta poznają sekret ich związku.

„Dopóki śmierć nas nie rozłączy” to łatwe do powiedzenia słowa ale często pary wyznają te słowa tylko do rozwodu kilka lat później. Gdy Faustino Jecinto i Estefania Rodrigues wzięli ślub potraktowali słowa przysięgi bardzo poważnie.

Para pochodząca z małego miasteczka Villa del Carbon w Meksyku pozostała razem przez wiele, wiele lat.

Gdy Faustino ujrzał Estefanie po raz pierwszy od razu się w niej zakochał. Starał się zwrócić na siebie jej uwagę ale była niezdecydowana.

„Zaczęliśmy rozmawiać, powiedziałem jej że chciałbym, żeby została moją żoną ale nic nie odpowiedziała” – opowiada Faustino.

„Praktycznie go nie znałam” – wspomina Estefania.

Fautino był jednak bardzo wytrwały i ostatecznie tydzień później „ukradł” Estefanie. Tak mawia się w Meksyku o parach, które uciekają razem. Był 1932 rok. Faustino miał 18 a Estefania zaledwie 16 lat.

Historia staje się jeszcze bardziej romantyczna gdy okazuje się, że z braku pieniędzy zdecydowali się na ślub cywilny.

„Na jaki ślub i wesele mogłem sobie pozwolić nie mając praktycznie żadnych pieniędzy?” – śmieje się Faustino.

Od dnia zaślubin, ta urocza para nie przespała osobno ani jednej nocy. Szybka kalkulacja ujawnia niesamowity fakt, że Faustino i Estefania dzielą życie razem przez 85 lat!

Para miała 15 dzieci, z których 4 zmarło. Ale rodzina nie przestaje się powiększać. Aktualnie mają 68 wnucząt, 114 prawnuków oraz 21 praprawnuków.

Faustino wkrótce skończy 103 lata a Estefania 101 lat i pomimo zwyczajnych problemów związanych ze starzeniem się para pozostaje w dobrym stanie zdrowia.
Jaki jest sekret ich szczęśliwego i trwałego związku?

Szacunek. „Faustino nigdy nie powiedział mi złego słowa lub nie zrobił mi krzywdy” – mówi dumnie Estefania.

Związek tej niezwykłej pary jest godny pozazdroszczenia. Ilu z nas marzy o posiadaniu przy boku kogoś, kto będzie nas kochał do końca naszych dni? Lub przynajmniej przez 85 lat!

Możesz obejrzeć ich niesamowitą historię na poniższym filmie
(o ile znasz hiszpański 🙂 )